Klinikai Központ

A Modern Városok Program keretében megvalósuló egyetemfejlesztés nem pusztán beruházásokat és épületrekonstrukciókat jelent, hanem jelentős mennyiségű és minőségű eszközbeszerzésre is sor kerül, kiemelkedően az orvostudomány és egészségügy területén. A mai napon érkezett a Pécsi Gyermekklinika sebészeti ambulanciájára egy nagyfrekvenciás ultarhang készülék, amely innovatív támogatást nyújt a törések, sérülések diagnosztizálásában és kezelésében.

Pénteken délelőtt Bódis József, a Pécsi Tudományegyetem rektora, Hoppál Péter államtitkár, Pécs országgyűlési képviselője és Sebestyén Andor, a PTE Klinikai Központ elnöke ünnepélyes keretek között adta át a pécsi egyetem Klinikai Központi Gyógyszertárának közvetlen lakossági gyógyszerellátást biztosító UNIV gyógyszertárát. Az ambulanciákon kezelt és klinikákról távozó, hazatérő betegeket, valamint a lakosságot ellátó gyógyszertár a Janus Pannonius Klinikai Tömb Honvéd utcai bejáratánál várja a mai naptól a betegeket és fogyasztókat.

Tájékoztatás teljes körű látogatási tilalom elrendeléséről a Klinikai Központ valamennyi fekvőbeteg ellátó osztályán 2018. február 7. napjától.

Pénteken délelőtt adták át a PTE Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáján azt az újonnan kialakított laktációs szobát, melynek köszönhetően a koraszülöttek és az újszülöttek számára egyszerűbben biztosítható az anyatej.

Az eszköz beszerzése a „Sporttal kapcsolatos mozgásszervi elváltozások prevenciója, klinikai kezelése és rehabilitációja, a parasport orvosklinikai aspektusai” című GINOP-2.3.3-as K+F infrastruktúra fejlesztési konstrukció keretében valósult meg, az Európai Regionális Fejlesztési Alap támogatásával. 

Az előkelő 301-400. helyre rangsorolták egyetemünket a tekintélyes Times Higher Education (THE) klinikai (orvosi), pre-klinikai és egészségügyi nemzetközi rangsorban. A londoni székhelyű, felsőoktatási intézmények összevetésével foglalkozó cég listája szerint a PTE a második legjobb a magyar egyetemek között az említett tudományterületeket figyelembe véve, szorosan a Semmelweis mögött. 

Az Európai Regionális Fejlesztési Alap támogatásával, a Pécsi Tudományegyetem vezetésével, a Szegedi Tudományegyetemmel és a Debreceni Egyetemmel konzorciumban valósul meg az a projekt, melynek célja hozzájárulni a hazai innovatív klinikai kutatások és a gyógyszerágazat fejlődéséhez. Mindez növeli az orvostudományi kutatások volumenét, az ebből származó nemzetgazdasági és egészségügyi ágazati bevételeket, javítva hazánk versenyképességét és a nemzetközi gyógyszerkutatásokban való részvételét. A 2017. június 1-jével elindult kutatási és szervezetfejlesztési projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg, 3 év alatt összesen 1,5 milliárd forintból. 

Több mint három millió forint gyűlt össze azon a különleges adománygyűjtési akción, melyet pécsi gyermekorvosok szerveztek beteg kisgyermekek számára. Körbefutották a Balatont, az őket támogatók pénzéből pedig csúcstechnológiás eszközöket szereztek be. A futás végeredménye két vénaszkenner lett a pécsi klinikák számára.

Több változás is életbe lép július 10-től, melyek a Klinikai Központ működését érintik.

A mai napon adták át hivatalosan Pécs legújabb MR-berendezését. Az új géppel a német kutatóegyetemek technológiája költözött a baranyai megyeszékhelyre, és szolgálja a magyar betegek ellátását. Az új berendezéssel még pontosabbá válik a mágneses rezonanciás képalkotás, a mérések alatt csökken a zajterhelés, bizonyos vizsgálatokat kontrasztanyag nélkül lehet elvégezni, nagyobb felbontása miatt az idegrendszer kisméretű elváltozásait pontosabban lehet megítélni, illetve nagy érzékenysége miatt mozgásra érzéketlen vizsgálatokat is lehet végezni a Siemens Magnetom Prisma modellen.

Oldalak

Feliratkozás RSS - Klinikai Központ csatornájára
You shall not pass!