Már az idei felvételi eljárásban, tehát 2019. február 15-ig lehet jelentkezni a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karának szeptemberben induló műszaki felsőoktatási szakképzésére. A kar nyílt napján, február 1-jén mindenki megismerkedhet az új képzés előnyeivel, de más különleges programok is várják a fiatalokat, így például az első huszonöt jelentkező lehetőséget kap arra, hogy virtuális valóságban építkezzenek, valamint műszaki különlegességeket alkossanak.
Szeretettel várunk minden érdeklődőt 2019. február 1-jén a PTE Műszaki és Informatikai Kar Boszorkány úti Campusára nyílt nap alkalmából!
A Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karának oktatási területe két, összességében 1477 négyzetméteres acélszerkezetű csarnokkal bővül a Modern Városok Program keretből.
Együttműködési megállapodást kötött szerdán délelőtt a repülőgépek gyártásával és fejlesztésével foglalkozó Magnus Aircraft Zrt. és a PTE. A kontraktus értelmében a jövőben felsőfokú képzettséget igénylő duális képzéseket indítana el együtt Magyarország első egyeteme és a pécsi nagyberuházást a közelmúltban bejelentő cég, de olyan területeken is kooperálnak majd, mint az alternatív és hibrid meghajtás, a külső formatervezés vagy a szimulátorszoftver fejlesztés.
A Műszaki és Informatikai Kar két hallgatója is bekerült a La femme által kiválasztott 50 tehetséges magyar fiatal közé.
Az idén is összefog a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara az ÉlményMűhely Matematikai-Művészeti Mozgalom tagjaival.
TERVEZD VELÜNK A JÖVŐD! címmel 2017. május 18-án olyan élmény alapú tehetséggondozó programot tartanak az egyetem Boszorkány úti campusán, amelyet minden évben nagy érdeklődés kísér a középiskolások részéről.
A március végén rendezett Sci-ndikátor országos tudománykommunikációs verseny különdíjasa Korhecz Lilla, Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karának hallgatója.
A Műszaki és Informatikai Kar és a Magyar Cement-, Beton- és Mészipari Szövetség (CeMBeton) együttműködésében felsőfokú, gyakorlati tudásanyagra épülő szakemberképzés indul. A felgyorsult építőipari fejlődés és az állandóan változó iparág megköveteli, hogy a munkaerőpiacra frissen kikerülő szakemberek naprakész gyakorlati tudással rendelkezzenek. Ezt teszi lehetővé a Kar és a Szövetség összefogása.
A IV. Regionális Műszaki és Felsőoktatási Fórum keretében Bódis József, rektor és Páva Zsolt, Pécs Megyei Jogú Város polgármestere jelentette be, hogy a helyi cégek, a városi és megyei szereplők együttműködése révén a Műszaki és Informatikai Kar mechatronikai szakirányú továbbképzést, valamint négy rövid ciklusú informatikai képzést indít a 2017. februárban kezdődő szemeszterben – igazodva a piac igényeihez.