Exponenciálisan bővülő technológiai fejlődés? Növekvő lehetőségek? De hol marad a tudatosság, a bármire alkalmazható tudásalap, stratégiai gondolkodás?
Körbe néznünk és azonnal megtapasztaljuk a különböző változásokat környezetünkben: lomba borulnak a fák, új épületek épülnek, új technikák és technológiák kerülnek alkalmazásra, új gondolatok befolyásolják a gondolkodást, új élethelyzetek alakulnak, stb..
Az ember környezetét minden időben a természet, a társadalom, és a köztük lévő viszonyrendszer határozza meg. Felismerve a folyamatos változás tényét és rádöbbenve arra, hogy minden ember érintett, felvetődhet a kérdés mi lesz 50, 100, 150 …. év múlva?
Az előadás célja, a stratégiai gondolkodás elengedhetetlenségének tudatosítása, bemutatva Pécsett és tágabb környezetében a jövőben várható természeti-, társadalmi változásokat.
Előadó: Radvánszky Bertalan
A PTE Sugárvédelmi Szolgálat vezetője. Felsőoktatási tanulmányait a Pécsi Tudományegyetem geográfus szakán, majd a PTE Földtudományok Doktori Iskolában végezte, ahol geomorfológiai témakörben védte meg doktori dolgozatát 2013-ban. Később védelemigazgatási diplomát szerzett, katasztrófavédelem szakirányon. Graduális-, doktori- valamint posztdoktori ösztöndíjakkal külföldön is végzett kutatásokat a Max Planck Meteorológiai Intézetében Hamburgban, a Kasseli Egyetemen, illetve a kijevi Tarasz Sevcsenko Nemzeti Egyetemen. Kutatási témája a klímaváltozás geomorfológiai hatásai. Eredményei több hazai és nemzetközi szakfolyóiratban megjelentek. 2015-2017 között a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium Klímapolitikai Főosztályán szakpolitikai feladatokat látott el.