ÉN is PÉCSETT diplomáztam - sokan mondhatják ezt el magukról hazánk méltán híres személyiségei közül, akik teljesítményükkel, karrierjükkel, példaértékű viselkedésükkel öregbítik Magyarország első egyetemének hírnevét. Szeretnénk közülük néhányat figyelmébe ajánlani, bemutatni. Nem titkolt célunk, hogy tudja: egy sikert garantáló alma mater végzettjeinek tagja lesz.
Az ÉN is Pécsett... kampányt a PTE rektora, Dr. Bódis József professzor úr indította:
"Orvos szerettem volna lenni, a legközelebbi és az egyik legjobb hírű képzés pedig Pécsett volt. A helyismeret teljes hiányára jellemző módon, amikor először beléptem az elméleti tömbbe, bal oldalt is, jobb oldalt is állt egy-egy fehérköpenyes úr. Tudtam, hogy az egyetemen úgy illik köszönni a professzoroknak, hogy tiszteletem, és úgy is köszöntem nekik. Később kiderült, hogy egyikük a portás, a másik az újságos. Minden nap újdonságot hozott, amit szerettem. Már az első félév után megfogalmazódott bennem, hogy úgy kéne tanulnom, hogy itt tudjak maradni. Megfogott a tudományosság, a profizmus, és az emberléptékű város."
Felkérésünket elfogadta:
Bakos Piroska
Bakos Piroskát műsorvezetőként, riporterként és szerkesztőként ismerte meg az ország, jelenleg az MTVA-nál dolgozik. Korábban magyar-kommunikáció szakon Pécsett szerzett diplomát. Elsők között vehetett részt az ERASMUS programban, amelynek ma már hivatalosan is nagykövete.
"Ha valahol meglátom leírva: Pécs, vagy valaki megemlíti a várost, mindig melegség önti el a szívem. Szerettem, szeretem ezt a helyet, a hangulatát, a pezsgését, az embereket. Nővérem is itt tanult jogászként, és szüleim jobbnak látták, ha kisebbik, szertelenebb lányukat is ide terelik, testvére szárnyai alá. Egyáltalán nem bántam meg, sőt, hogy Budapest helyett Pécsre kerültem. Magyar-kommunikáció szakpáron végeztem. Magyarból akkortájt 80-an voltunk egy évfolyamon, az akkor indult kommunikáción viszont csak 14-15-en. Ott aztán igazi műhelymunka folyt, a legtöbb szakirodalmunk idegen nyelven íródott és mi már akkor ismerkedtünk az e-learninggel - 1995, '96-ot írtunk!
Élénken emlékszem magyar szigorlatokra, egyes tanáraimra, az énekkarra, a legendás magyar szakestekre, a Harmadik Színházra, Uránvárosra és Jakabhegyre, a még füves Széchenyi térre és a város változó színeire, amikor sétáltunk az utcákon és a tereken. A tévézést is itt kezdtem, először az Universitas TV-ben, aztán a városiban. Jó érzéssel járok vissza, mert tudom, fontos és jó dolgokat, élményeket kaptam itt."
Beck Zoltán
Beck Zoltán énekes-dalszerző a pécsi 30Y együttes frontembereként vált ismertté. Jelenleg a PTE Bölcsészettudományi Kar adjunktusa.
Besenczi Árpád
Besenczi Árpád jelenleg a zalaegerszegi Hevesi Sándor Színház igazgatója. A színművész Pécsett szerzett jogi diplomát a PTE Állam- és Jogtudományi Kar jogelődjében. Pályája során a Pécsi Nemzeti Színház és a József Attila Színház színészeként vált ismerté, elismerté.
Debreczeni Mónika
A Vylyan Pincészet birtokigazgatója a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karán szerezte diplomáját, 1986-ban. A közgazdaságtudományi és a szakfordítói végzettségével 1995-ben kezdett a borral foglalkozni, kezdetben a Vylyan kereskedelmi rendszerének kialakítása, valamint a marketing és külpiaci kommunikáció volt a feladata. Az alma materrel nem szakadt meg a kapcsolata, nem kell csodálkozni, ha a KTK folyosóin futunk össze vele.
Fábry Sándor
Budapesti létére szintén Pécshez kötődik Fábry Sándor. A humorista, író 1972 szeptemberében kezdte meg tanulmányait a Pécsi Tanárképző Főiskolán, majd 1976-ban szerzett oklevelet. A tanári pálya helyett tovább tanult, az ország egyik legismertebb showman-je lett.
Helyes Zsuzsanna
1995-ben végzett a ma már PTE Általános Orvostudományi Karon, majd 1999-ben PhD fokozatot szerzett. Tizenkilenc éve, diplomájának megszerzése után Szolcsányi János akadémikus munkatársaként vesz részt a kapszaicin-érzékeny idegvégződések izgatásának hatásával és a hatás befolyásolásával kapcsolatos kutatásokban. Jelenleg a PTE Szentágothai János Kutatóközpontjában és a PTE ÁOK Farmakológiai és Farmakoterápiai Intézetében dolgozik. „A Nőkért és a Tudományért Díj birtokosa, 2013-tól egyetemi tanár.
Kovács Antal
Magyarország első olimpiai- és első világbajnoka a judo sportágban, hat dan fokozattal rendelkezik. Húszévesen nyert olimpiát. 1994-ben iratkozott be a PTE Közgazdaságtudományi karára, 2001-ben vehette át a diplomáját. A PTE KTK Regionális Gazdaság és Politika Doktori Iskolát is elvégezte, PhD-értekezésének címe Párbeszéd a társadalommal mint atomenergia-fogyasztóval. Jelenleg a Paksi Atomerőmű kommunikációs igazgatója.
Mága Zoltán
A népszerű hegedűművész 2013-ban végzett a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karán, BA szakon. A Rajkó Zenekar vezető prímásaként bejárta Európát, Amerikát és a Távol-Keletet, majd Budapest Gipsy Band nevű zenekarával évekig játszott a fővárosi Moulin Rouge-ban. Újév első napján ötödik éve ad koncertet, 2014 első napján a Dubrovay László zeneszerző által újrakomponált Szózat volt az esemény fő meglepetése. A PTE 2013-as egyetemi báljának is díszvendége volt, s muzsikájával is elbűvölte a résztvevőket.
Martinek János
Olimpiai-, világ- és Európa-bajnok öttusázó.
Michelisz Norbert
Korábban a Műszaki és Informatikai Karon, majd a Közgazdaságtudományi Karon szerzett diplomát Michelisz Norbert autóversenyző.
Sors Tamás
Sors Tamás úszó-paralimpikon, jelenleg a PTE Állam- és Jogtudományi Kar hallgatója.
Szentgyörgyi Romeo
A Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Karára járt testnevelés szakra Szentgyörgyi Rómeó, aki diplomáját 1998-ban szerezte meg. Már középiskolai tanulmányait is a PTE gyakorló gimnáziumában, a Babits Mihály Gyakorló Gimnáziumban végezte, ezer szállal kötődik az intézményhez. Az aerobikkal a PTE elsőéves hallgatójaként kezdett el foglalkozni, akkor kezdett ebben a sportágban versenyezni is. A magyar válogatott tagjaként trió kategóriában hatszoros világ- és kétszeres Európa-bajnok, valamint a négyévente megrendezett Világjátékok győztese.
Zsolnay Gyöngyi
A több mint százszoros válogatott pécsi kosaras, Zsolnay Gyöngyi a PTE Természettudományi Karán szerezte diplomáját. Az ötszörös magyar bajnok és ötszörös magyar kupagyőztes kosárlabdázó tanulmányai elvégzése alatt is sportolt.
....valamint a PTE Tehetségkövetek csapatából:
Bencze Csaba
A PTE Művészeti Karának hallgatója jelenleg is Bencze Csaba harsonaművész. A fiatal zenész 2013-ban elnyerte a Junior Prima díjat, 2012-ben pedig az International Trombone Assotiation (ITA - Nemzetközi Harsona Szövetség) Robert Marsteller harsonaversenyét Párizsban. A Pannon Filharmonikusok zenekarában játszik, s egyben a Pécsi Tudományegyetem tehetségkövete is.
Domoszlai Edit
Domoszlai Edit táncművész, a Pécsi Balett társulatának tagja. Korábban a PTE Felnőttképzési- és Emberi Erőforrás Fejlesztési Kar andragógia alapszakán szerzett diplomát, jelenleg emberi erőforrás tanácsadónak tanul ugyanitt, mesterszakon. Kiemelkedő művészeti sikereinek elismeréseként Átütő Tehetségek Ösztöndíjban részesült és a PTE Tehetségköveteként szerepel.
Fröhlich Balázs
Fröhlich Balázs a PTE Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Kar villamosmérnök hallgatója. 2012-ben első helyezést ért el az EnterFlex innovációs- és tehetségkutató versenyen, egy általa tervezett alternatív energiaforrásokat használó üvegpiramissal. Találmánya egy újfajta szélturbina koncepció, mely mind a szélenergiát, mind az üvegház hatás által keltett meleg levegő felhajtóerejét hasznosítja az üvegpiramis formában. 2013 őszén Fröhlich Balázst a Pécsi Tudományegyetem Tehetségkövetének választották.