Együttműködési megállapodás a Kúria és nyolc egyetem doktori iskolái között
Együttműködési megállapodást írt alá Darák Péter, a Kúria elnöke és nyolc egyetem (köztük a Pécsi Tudományegyetem) doktori iskolájának képviselője a legfelsőbb bírói fórum épületében 2014. április 16-án, szerdán.
Az együttműködési megállapodás célja gyakornoki rendszer kialakítása, hogy a Kúria szakmai tapasztalaton alapuló tudásbázisát megosszák a doktori iskolák hallgatóival, és egyúttal a Kúria bírái is tájékozódhassanak a hallgatók kutatási területeiről.
Az elmélet és a gyakorlat kapcsolatának szorosabbá tétele nem csupán a jogászképzés színvonala, hanem a Kúria működése szempontjából is jelentős eredményekkel jár.
A Kúria jogegységesítő feladatának fontos eszköze a joggyakorlat-elemzés, amely elképzelhetetlen elméleti szakemberek közreműködése nélkül. A Kúria közleményében kitért arra is, hogy a jogtudomány fejlődése szempontjából hasznos, ha a jogalkalmazás élő gyakorlatának ismerete, elemzése jelen van az alapképzésben és a doktoranduszképzésben.
Az együttműködési megállapodás értelmében a Kúria az általa létrehozott és működtetett gyakornoki rendszer keretében, pályázatok útján lehetővé teszi az állam- és jogtudományi karok doktori iskoláin tanulók számára a tudományos kutatást a legfelsőbb bírói fórumon.
Az együttműködésben részt vesz a Debreceni Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Miskolci Egyetem, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem, a Széchenyi István Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem jogtudományi doktori iskolája, valamint a Nemzeti Közszolgálati Egyetem közigazgatás-tudományi doktori iskolája.
Kép és forrás: MTI