Táncos társkereső távoli tájakon

A PTE Táncegyüttes Ásó, kapa és a nagykaland című új táncbohózata a IV. Pécsi Családi Színházi Fesztivál első napján aratott nagy sikert a Pécsi Nemzeti Színház Kamaraszínházában. A darab ősbemutatója május 2-án a Kodály Központban volt, ahol szintén telt ház előtt mutatkozott be a Pécsi Tudományegyetem jelenlegi és egykori hallgatóiból, dolgozóiból álló csapat. 

Az előadás körbekalauzolja a nézőket Földünk szebbnél szebb tájain, fülbemászó zeneszámok, 25 különböző tánc- és mozgásforma, káprázatos népviseletek és látványos vetítés kíséretében, így nyújtva komplex művészi-földrajzi élményt. A történet, a zenei és a látványvilág a fiatal korosztálytól az idősebbekig mindenki számára vidám szórakozást jelent.

 

 

A lelkes együttes a tanulmányaik vagy akár munkájuk mellett, még a vizsgaidőszak idején is helyt áll, hoznak létre kulturális értékeket, népszerűsítik ezzel egyetemüket és öregbítik a PTE hírnevét, nem csak az intézmény falain belül, hanem városi, regionális és országos szinten is. Hazánkban nincs még egy ilyen sokféle táncműfajban alkotó egyetemi tánccsoport, de bátran kijelenthető, hogy a világon sem igen működik olyan felsőoktatási intézményben, amelynek képzési struktúrájában a tánc csak szabadidős oktatásként szerepel. A Pécsi Tudományegyetem méltán büszke ezekre az értékes fiatalokra, akiknek töretlen lelkesedése, szorgalma, kitartása és jókedve példaértékű.

 

 

A vasárnapi előadás másnapján, május 30-án a PTE vezetése díszoklevélben részesítette a PTE Táncegyüttest, a Dunai Regattán nyújtott kiemelkedő művészeti teljesítményéért. Minderre az Egyetem sportösztöndíjainak ünnepélyes átadóján került sor, ahol 18 kimagasló eredményt elért sportoló hallgató, a Dunai Regattán harmadik, a Voluta Kupán pedig első helyen végzett sárkányhajó csapat, valamint a sporteseményeken is állandó hangulatfelelős PTE Brass Band részesült elismerésben. 

 

 

You shall not pass!