Májusi programok a jubileum jegyében
Májusban folytatódik a Nemzetközi Tavasz a már 18. alkalommal megrendezett Ibero-Amerika Héttel és a szintén nagy hagyományokra visszatekintő szabadegyetem, a Nyitott Egyetem rendezvénysorozat is új előadással mutatkozik be. Az egyetem tudományos sokszínűségébe nyerhetünk betekintést a májusi konferenciákon, melyek többek között a neveléstudomány, az egészségtudomány-történetet és az innováció témáját járják körül a jubileum jegyében. Aki pedig a pécsi felsőoktatás 650 éves történetét tárgyi szinten is látni szeretné, látogasson el a hónap végén megnyíló egyetemtörténeti kiállításra a Klimo Könyvtárba!
május 2-5.
International Spring
XVIII. Ibero-Amerika Hét
A városban több helyszínen
A 18. alkalommal megrendezett tudományos és kulturális találkozó elnevezése a spanyol és portugál nyelvet beszélő európai és latin-amerikai országokat jelöli, alapvető célkitűzése a spanyol és portugál nyelvű civilizáció színvonalas programok segítségével történő bemutatása, továbbá Magyarország, Közép-Európa és az ibero-amerikai világ oktatási és kulturális kapcsolatainak, együttműködéseinek elősegítése. A programok közül az esemény kapcsán rendezendő konferencia zártkörű.
május 2. 18:00
Nyitott Egyetem
Mibe kerül, és mit hozhat a régiók fejlesztése?
Előadó: Dr. Varga Attila
KPVK FEEFI Aula (Pécs, Szántó Kovács J. u. 1/b)
Évente több tízmilliárd eurót, dollárt, jüant, vagy forintot költenek el a nemzetek világszerte regionális gazdaságfejlesztésre. Utakat építenek, vállalati beruházásokat támogatnak, oktatást fejlesztenek, ígéretes kutatásokat finanszíroznak, vagy a vállalkozási feltételek javítására áldoznak. Jogosan merül fel a kérdés, hogy a régiók között miként lehetne elosztani a támogatásokat úgy, hogy azok regionális és országos szinten a várható legjobb eredményt adják GDP-ben, vagy éppen foglalkoztatásban. Nagyjából egy évtizede léteznek olyan módszerek a közgazdaságtanban, melyek ennek a kérdésnek a megválaszolását célozzák. Az előadás sok esettel színesítve hívja fel a figyelmet a kérdés fontosságára, közérthető stílusban ad betekintést a közgazdászok által alkalmazott eszközök világába, végül példákon keresztül mutat rá a számítások gazdaságpolitikai jelentőségére.
május 13.
PTE 650 Jubileum a Neveléstudományban
PTE BTK (Pécs, Ifjúság útja 6/b)
A programsorozat három sarokpontja a sokszínűséget, a pluralitást és a befogadást jelképezi. A múlt dimenzióját a Neveléstudományi Intézethez és jogelődjéhez köthető, tanárképzés-történeti kiállítás jeleníti meg. Az intézeti kutatások, fejlesztések jelene négy műhely-foglalkozás segítségével kerül bemutatásra (interaktív társasjáték az érzékenyítés jegyében; matematikai kompetenciafejlesztés az élményalapú tanulás érdekében; műhely a befogadó egyetemről és interaktív séta a neveléstudományhoz és a tanárképzéshez köthető pécsi helyszíneken IKT eszközök segítségével). A jövő feladatait és lehetséges útjait egy, a tanárképzést és a neveléstudományt középpontba helyező fórum jeleníti meg.
május 18-19.
Nemzetközi Egészségtudomány-történeti Konferencia
PTE ETK (Pécs, Vörösmarty u. 4.)
A konferencia célja az egészségtudomány multidiszciplináris jellegének hangsúlyozása a pécsi egyetemhez, tágabban értelmezve a magyar egészségtudomány eredményességéhez köthető és neves pécsi személyek, események, vagy intézmények bemutatásával. A konferencia egyik fontos sarokpontja a történeti események, személyek munkásságának a nemzetközi térben való megjelenítése.
május 18-19.
Természettudományi Kar megalakulásának 25. évfordulójának ünneplése
PTE TTK (Pécs, Ifjúság útja 6.)
május 22-23.
Innovációs Napok 2017
Szentágothai János Kutatóközpont (Pécs, Ifjúság útja 20.)
A program során érdekes előadásokat hallhattok az egyetemen zajló kutatásokról, kutatás-fejlesztési projektekről, az aktuális K+F+I pályázati lehetőségekről. Részt vehettek a Magyar Medikai Gyártók és Szolgáltatók Akkreditált Innovációs Klaszter cégei által szervezett szakmai innovációs workshopokon és megismerkedhettek a klaszter tagjaival kiállító standjainknál. A rendezvényen való részvétel ingyenes, azonban előzetes regisztrációhoz kötött.
május 27.
Pedagógusnapi Ünnepi Szenátusi Ülés
Kodály Központ
Egyetemünk egyik legszebb hagyománya, hogy május végén visszavárjuk egykori hallgatóinkat, egyben csoport- és évfolyam-találkozók szervezésére is lehetőséget nyújtunk. Az ünnepség keretében a PTE-n vagy jogelőd intézményeiben 50, 60, 65, 70 éve végzett hallgatók vehetnek át díszoklevelet. Az egyetem így tiszteleg a pécsi diplomások jó híre, magas szakmai és művészi felkészültsége előtt.
május 31.
Mozaikok a pécsi felsőoktatás múltjából és jelenéből – Egyetemtörténeti kiállítás
PTE Egyetemi Könyvtár és Tudásközpont, Klimo Könyvtár (Pécs, Szepesy u. 1-3.)
A Klimo Könyvtár épületében, termeiben szervezendő kiállításban a Pécsi Egyetemtörténeti Gyűjtemény és a város közgyűjteményeinek dokumentumaival, tárgyi anyagával kívánjuk megjeleníteni a pécsi felsőoktatás 650 éves történetét, a hallgatók és az oktatók mindennapjait, fel-felvillantva kiemelkedő, fontos, érdekes, kevésbé ismert, esetenként meghökkentő eseményeket. A kiállítás 2018. március 31-ig lesz látogatható.
A programváltoztatás jogát fenntartjuk!
További információk és programok: jubileum.pte.hu