Közép-európai hallgatói konferenciának adott otthont a PTE

Összesen nyolc közép-európai országból több mint kétszáz egyetemista vett részt az Erasmus Student Network (ESN) Közép-európai Platform konferenciáján október 27-30. között a Pécsi Tudományegyetemen.

Fotó: Aknai Péter

Az Erasmus+ hallgatói mobilitási program az Európai Unió történetének egyik legsikeresebb projektje, az ESN pedig Európa legnagyobb hallgatói szervezeteként a programban résztvevő hallgatókat segíti. Az éves regionális közgyűlésre Ausztria, Horvátország, Csehország, Litvánia, Lengyelország, Szlovénia, Szlovákia és Magyarország egyetemeiről érkeztek a szervezet önkéntesei, hogy plenáris előadásokon és tematikus workshopokon vitassák meg a program jelenlegi kihívásait és jövőbeni lehetőségeit.

A konferenciának a Közgazdaságtudományi Kar épülete adott otthont, de a résztvevők a három nap alatt ellátogattak a város számos kulturális helyszínére.

Fotó: Aknai Péter

A rendezvény hivatalos megnyitója 2016. október 28-án 9 órakor volt a KTK „B” épület 025-ös nagyelőadójában, ahol Dr. Tarrósy István, a PTE külügyi igazgatója köszöntötte a jelenlévőket.

A rendezvénnyel kapcsolatban Dr. Tarrósy István, külügyi igazgató elmondta:

Az Erasmus+ program fontos pillére a PTE nemzetköziesítési törekvésének, hiszen a program keretében Európa legkiválóbb egyetemeiről érkeznek hozzánk hallgatók, oktatók és adminisztratív kollégák is. Nagyra becsüljük, hogy az ESN, mint a hozzánk érkező külföldi diákok mentorálásával foglalkozó szervezet Pécsre tudott hozni egy ilyen rangos eseményt, hiszen remek felvezető programja ez a PTE 650 Jubileumi projektnek.”