PTE-s lettél! Köszöntünk!

Kedves Elsőéves Hallgatónk!

Nagy örömünkre szolgál, hogy a Pécsi Tudományegyetemet választotta, szívből gratulálunk sikeres felvételijéhez!

Magyarország első egyetemén kezdheti meg tanulmányait, melynek jogelődjét 1367-ben alapította Nagy Lajos király. Intézményünk jövőre ünnepli alapításának 650. évfordulóját, s ennek kapcsán országra szóló, sőt, a határokon is átívelő ünnepségsorozatot tervezünk, melynek Ön hallgatóként tevékeny részese is lehet.

Most talán korainak tűnhet, de fontosnak tartjuk megemlíteni, hogy eddigi végzettjeink kiválóan boldogulnak a hazai és a nemzetközi munkaerőpiacokon – meggyőződésünk, hogy az Ön diplomájának értékét is növeli majd a Pécsi Tudományegyetemen szerzett tudás. Tanulmányai mellett szánjon időt önmagára, az egyetemen szerzett barátaira, és a PTE által kínált szabadidős programokra is.

Felméréseink szerint azok, akik már végeztek a Pécsi Tudományegyetemen, életük legszebb éveiként tekintenek vissza erre az időszakra. A PTE pezsgő hallgatói élete, oktatói és kutatói gárdája az Ön számára is garantálják ezt.

A PTE összes egyetemi polgára nevében a lehető legjobbakat kívánjuk Önnek!