Díszdoktori címet vehetett át Dr. Bódis József, a PTE rektora

Április 22-23-án a Kalasnyikov Izsevszk Állami Műszaki Egyetemen került megrendezésre a Műszaki Egyetemek VI. Nemzetközi Konferenciája, melynek alkalmából Dr. Bódis József, a Pécsi Tudományegyetem rektora díszdoktori címet vehetett át.

A Kalasnyikov Izsevszk Állami Műszaki Egyetem néhány évvel ezelőtt vette fel a Kalasnyikov nevet, korábban Izsevszk Állami Műszaki Egyetemként működött.

Bódis József rektor urat a Kalasnyikov Izsevszk Állami Műszaki Egyetem rektora, Boris Jakimovics hívta meg az izsevszkiek által szervezett konferenciára, amely a „Műszaki egyetemek: Integráció az európai és globális oktatási rendszerekbe” címet viselte.

A Kalasnyikov Izsevszk Állami Műszaki Egyetem és a Pécsi Tudományegyetem immáron tizenöt éves partneri viszonyra tekinthet vissza, intézményünk részéről főként a Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Kar ápol oktatói és hallgatói cserekapcsolatokat a külföldi partnerintézménnyel.