WCCI Globális Konferencia 2016 Budapest

A Pécsi Tudományegyetem Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kara a World Council for Curriculum and Instructionnal együttműködve szervezi meg a 2016. július 10. és 15. között Budapesten megrendezésre kerülő 17. WCCI Globális Nevelési Világkonferenciát. A konferencia igazgatója Dr. Nemeskéri Zsolt és elnöke Dr. Zádori Iván, Karunk külügyi és kapcsolati dékánhelyettese.

World Council for Curriculum and Instruction (WCCI) nemzetközi szervezet története

A World Council for Curriculum and Instruction (WCCI) nemzetközi szervezete 1970-ben alakult, alapvetően nevelési kérdésekre fókuszálva. Az elmúlt 45 évben a szervezet érdeklődési köre fokozatosan kibővült az emberi erőforrás fejlesztés szélesebb értelmű területeivel, mindvégig hangsúlyozva az olyan alapvető emberi értékek fontosságát, mint a béke és a nemzetközi együttműködés, a kultúrák együttélése és a kultúrák közötti kommunikáció. A szervezet a szakemberek közötti személyes és szakmai kapcsolatok kialakításán keresztül elméleti és gyakorlati jellegű oktatási együttműködések fejlesztését ösztönzi. Párbeszédet kezdeményez a globális társadalmi, illetve az ezekkel összefüggő oktatási-nevelési kérdésekkel kapcsolatban.

 

A szervezet alapító elnöke Alice Miel volt, aki karrierje legjelentősebb részében a Columbia University Teachers College professzoraként dolgozott (New York, NY, USA). 1998-ben bekövetkezett halálát követően, munkássága előtt tisztelegve a WCCI megalapította az Alice Miel Ösztöndíj Alapot (Scholarship Fund), amely a gazdaságilag fejletlenebb országok képviselői számára biztosítja a világkonferenciákon való részvétel lehetőségét. A szervezet történetéről részletesebben: http://wcci-international.org/portal/history

 

A WCCI szakmai tagszervezetei (Special Interest Groups): Community Development; Culture, Arts & Language; Early Childhood; Environment Concerns; Ethnics and Values; Global Education; Lifelong Education; Media Technology; Peace Education; Women in Education. A WCCI titkársága az Alliant International University Hufstedler School of Education keretében működik (San Diego, CA). A titkárság munkatársai:

Estela C. Matriano, EdD (WCCI Executive Director);

Carole I. Caparros, MEd. (WCCI Executive Assistant).

 

Estela C. Matriano, EdD, a HSOE kultúraközi tanulmányok professzora, a WCCI ügyvezető igazgatója. Érdekesség, hogy a Professzor Asszonyt 2011-ben az USA 100 legnagyobb hatású fülöp-szigeteki származású női egyéniségei közé választották.

(lásd: http://www.alliant.edu/alliant-spotlights/estela-matriano.php).

 

A szervezet személyi háttere

A WCCI jelenlegi vezetése:

Teresita Paed-Pedrajas, Past President, Dean, Arts and Sciences and Education St. Dominic College of Asia, Bacoor City, Philippines

Jessica Kimmel, President, University of Incarnate Word San Antonio, Texas

Sandor Klein, Vice President, University of Pécs, Pécs, Hungary

 

A szervezet vezetőségi tagjai (Board of Directors):

Bengu Aksu-Atac, Atilim University, Ankara, Turkey

Der Long Fang, National Kaohsiung Normal University, Kaohsiung City, Taiwan Province of China

Noorjehan Ganihar, P. G. Department of Education, Karnatak University, Dharwad, Karnataka, India

Ranumas Ma-oon, Faculty of Education, Kasetsart University,Bangkok, Thailand

Jerold Miller, Alliant International University, San Diego, California

 

A szervezetnek alapítása óta tagja és jelenlegi alelnöke prof. dr. Klein Sándor, a PTE professzor emeritusa, munkapszichológus. Kezdeményezése alapján Egyetemünk szervezte meg a WCCI 2010. július 11-17. között tartott világkonferenciáját, amely bekerült a kiemelt Európa Kulturális Főváros rendezvények közé. Társszervező az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet volt, a konferenciát a Hungarofest jelenleg is referenciaként szerepelteti honlapján:

http://www.hungarofest.hu/referenciaink/2010-es-ev/wcci-14-nevelesi-vilagkonferencia

 

 

WCCI 2016 Budapest

A Budapesten 2016. július 10-15. között megrendezésre kerülő rendezvényünk témája az „Educating for Democratic Governance and Global Citizenship”, amit magyarul úgy összegezhetünk, hogy a demokratikus kormányzás és az aktív, globális állampolgárság témakörének szerepe az oktatásban és képzésben. A rendezvényen előreláthatólag 30 országból összesen 250 résztvevő lesz jelen, összesen 150 tudományos előadásra kerül sor. A  WCCI tagságát tekintve elsősorban az USA-ból, Tajvanról, a Fülöp-szigetekről, Nigériából és az európai országokból (legjelentősebb: Törökország) várható nagyobb létszámú delegáció.

 

Megtiszteltetés számunkra, hogy a konferencia védnökségét Prof. dr. Réthelyi Miklós, az UNESCO Magyar Bizottság elnöke és Prof. Em. Dr. Bencze Lóránt, a Miniszterelnökség mellett működő Magyar Nyelvstratégiai Intézet igazgatója is vállalta. Magyar részről a konferencia vezérszónoka Prof. Dr. Csermely Péter, a Nemzeti Tehetségsegítő Tanács elnöke, míg a nemzetközi közösség vezérszónoka Dr. Federico Mayor (Spanyolország) a Civilizációk Szövetsége társelnöke, a "Culture of Peace" alapítvány elnöke, az UNESCO volt főigazgatója.

 

A WCCI világkonferenciák megrendezésének mindig egyik csúcspontja az ENSZ szekció, amely részben a szervezet nemzetközi közösségben elfoglalt helyéből következik. A budapesti konferencián erre a Parlament Felsőházi üléstermében kerül sor, 2016. július 14-én. Az ENSZ szekciót Palkovics László államtitkár úr fogja megnyitni, beszédét Szél Bernadett országgyűlési képviselő asszony köszöntője követi. A szekció plenáris előadója Anwarul K. Chowdhury úr, ENSZ nagykövet, korábbi ENSZ főtitkár-helyettes.

 

Esemény időpontja: 
2016. július 10. 09:00 - 2016. július 15. 12:30
You shall not pass!