200 nap egy hackerrel – Védhetetlen(?) Titkaink a Kibertérben

A PTE BTK Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszéke nevében szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt egy, a 21. századi újságírás egyik legfontosabb kérdéséről, témájáról szóló programra, Keleti Arthur kiberbiztonsági szakértő interaktív előadására 200 nap egy hackerrel – Védhetetlen(?) Titkaink a Kibertérben címmel, amelyre április 3-án hétfőn 14 órától kerül sor a Független Médiaközponttal közös szervezésben.

 

A digitális kommunikáció ma megkerülhetetlen a mindennapi életben – a sajtó, a média világára pedig ez fokozottan igaz: a napi újságírói munkának egyszerre része, eszköze, környezete és feltétele, sokszor pedig a tárgya. Korunkban először lényegében bármilyen elektronikus kommunikáció rögzíthető, tárolható és elemezhető. Ennek ma már az újságírók, a szerkesztőségek is tudatában vannak.  Hogyan dolgozhatnak biztonságosan az újságírók a digitális korban? Mik a potenciális veszélyforrások? Hogyan lehet védeni az újságírók forrásait, történeteit, egész szakmai munkáját digitális szempontból? 

A kiberbiztonság kérdései egyszerűnek tűnnek: meghackeltek? ki tette? miért? Azonban a válaszok lényegesen összetettebbek, mint azt elsőre gondolnánk. Az informatikai rendszereink összetettsége, a védelmi technológiák hátránya a támadási képességekhez képest, a hackerek motivációnak sokszínűsége adja a helyzet bonyolultságának igazi problémáját. Ennek csúcsán maga az ember áll, a kényelemszerető, normakövető és lassú biológiai lény, aki az informatikai környezet adta kibertérben egyre inkább elveszettnek érzi magát. A mesterséges intelligencia, az automatizáltság és a robotok küszöbön álló forradalma pedig eddig soha nem látott kihívások elé állítja az emberiséget. Ezek a problémák végül oda vezethetnek, hogy a magánélet fogalma alapvetően értékelődik át és nem lehetetlen, hogy 2020 környékén már legféltettebb négy titkunkból három nyilvános lesz. Felkészültünk-e ezekre a változásokra? Értjük-e, hogy mi vár ránk? Mit teszünk és tehetünk ma a kiberbiztonságunk érdekében?

Többek között ezekről a kérdésekről lesz szó Keleti Arthur kiberbiztonsági szakértő, kibertitok jövőkutató előadásán Pécsett, amelyet az előadó és a résztvevők beszélgetése követ. A program elsősorban újságíróknak, valamint a média és az újságírás iránt érdeklődő, különböző tudományterületeken (kommunikáció, jog, informatika…) tanuló egyetemi hallgatóknak szól, de bárki számára nyitott.

A budapesti Független Médiaközpont és a PTE BTK Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszéke által közösen szervezett előadás és az azt követő beszélgetés célja az, hogy az érdeklődők aktuális tájékoztatást kaphassanak a témában, és a megfelelő információ birtokában kialakíthassák digitális biztonságukat.     

Az előadóról:

Keleti Arthur – kibertitok jövőkutató, nemzetközileg elismert kiberbiztonsági szakértő. Több mint húsz éve dolgozik vezető informatikai és telekommunikációs cégeknek, és az üzleti fejlesztés, kommunikáció és kiberbiztonság terén szerzett tapasztalata sarkallta arra, hogy szakterületén a jövővel kapcsolatos irányok feltérképezésére szakosodjon.

1999 óta dolgozik az ICT szektorban információs biztonsági stratégaként. Alapítója a rendszeresen megrendezett Informatikai Biztonság Napjának (ITBN), amely az egyik legjelentősebb kelet-európai kiberbiztonsági konferencia és kiállítás. Alapítója és elnöke az Önkéntes Kibervédelmi Összefogásnak (KIBEV), amely a létfontosságú infrastruktúrákat támogató kiberbiztonsági szakemberek civil szervezete.

Széleskörű ismeretekkel rendelkezik a globális információs biztonsági piacról, folyamatosan követi az eseményeket és az olykor félelmetesnek és elidegenítőnek tetsző tendenciákat. 2016 végén az Amazon adta ki a „The Imperfect Secret" című könyvét angolul, amit Védhetetlen titoknak, vagy Rosszul őrzött titoknak lehetne fordítani.

 

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. 

Jelentkezési határidő: 2017. március 30. (csütörtök)

 

 

Esemény időpontja: 
2017. április 03. 14:00 - 16:00
Esemény helyszíne és címe: 
Zsolnay Kulturális Negyed (7630 Pécs, Zsolnay Vilmos u. 16. E25-ös épület, 301-es terem)
Rovat: 
Előadás
You shall not pass!