Pécsett versenyeznek a hétvégén a leendő orvosok

A hétvégén rendezik Pécsett a 45. Medikus Kupát, amelyen a négy orvosképző egyetem hallgatói mérik össze tudásukat öt különböző sportágban.

Medikus Kupa 2016 / fotó: aok.pte.hu

Idén 45. alkalommal kerül megrendezésre a Medikus Kupa, amelynek Pécs városa adhat otthont. Manapság a négy egyetem közreműködésének hála, annyira kiteljesedett a sporttalálkozó, hogy nem csak az általános orvostanhallgatók, fogorvos- és gyógyszerészhallgatók, hanem az egészségügyi karok is csatlakoztak, illetve az idegen nyelvű képzésben részt vevők is szívesen játszanak egyetemük csapataiban, vagy buzdítják sportolóikat a szurkolótáborban.

Mára elmondható, hogy a szurkolótábor többszörösével túlnőtte a kupán részt vevő sportolók számát. Pont emiatt, a minden év tavaszával megrendezésre kerülő, több mint ezer főt megmozgató három napos esemény a sport mellett lehetőséget ad az egyetemek hallgatói közti ismerkedésre, kapcsolatok építésére. Viszontlátni a régebbi kupákon megismert arcokat, a másik egyetemre járó régi osztálytársakat, barátokat; ez mind vonzóbbá teszi a rendezvényt a Medikusok számára.

Medikus Kupa 2016 / fotó: aok.pte.hu

2016-ban a PTE ÁOK nyerte meg az összetett bajnokságot. Védőként indul az egyetem.

Időpont: 2017. április 7-9.

Helyszínek:

Kézilabda: PTE Ifjúság úti Sportcsarnok   Ifjúság út 6.
Kosárlabda: PTE Jakabhegyi úti tornacsarnok   Ifjúság út 6.
Röplabda: Koch Valéria Iskolaközpont  Tiborc utca 28.
Labdarúgás: Széchenyi Gimnázium Sportcsarnok  Koller u. 5.
Vízilabda: Hullámfürdő Szendrey Júlia utca 7.

Létszámok:

400 fő sportoló