Újévi Professzori Találkozó a jubileum jegyében

A PTE professzorai idén január 11-én tartották hagyományos találkozójukat, a Palatinus hotel Bartók termében.

Újévi Professzori Találkozó a jubileum jegyében a PTE-n

Fotó: Csortos Szabolcs, UnivPécs

Az eseményt a Művészeti Kar Zeneművészeti Intézet trombita szakos hallgatóinak műsora színesítette. Majd a résztvevők megtekintették az Universitas Televízió kisfilmjét, mely összefoglalta a 2016-os év kiemelkedő eseményeit, eredményeit.

Bódis József rektor újévi köszöntőjében kiemelte, hogy a PTE tavaly is számos hazai és nemzetközi rangsorban ért el kiváló helyezést, mely rangsorok szintén hasznos visszajelzést jelentenek az egyetem célkitűzéseinek megvalósulásáról. A megjelentek a 2017-es jubileumi év kulcsprojektjeiből, eseményeiből is ízelítőt kaptak.

2016-ban professzori karunk 11 fővel bővült: Dr. Gál István László (Állam- és Jogtudományi Kar), Dr. Balogh Péter, Dr. Balogh Sándor, Dr. Kovács Tibor és Dr. Kőszegi Tamás (Általános Orvostudományi Kar), Dr. Kákai László és Dr. Nagy Zoltán (Bölcsészettudományi Kar), Dr. Betlehem József (Egészségtudományi Kar), Dr. Getto Tamás és Dr. Hutter Ákos (Műszaki és Informatikai Kar) és Dr. Gaál Tamás (Művészeti Kar).

Új professzoraink a köztársasági elnöki kinevezésüket követően 2016. szeptember elsején a Tanévnyitó Ünnepi Szenátusi Ülésen, a Kodály Központban vették át Dr. Bódis József rektor úrtól a PTE tanári karához való tartozást kifejező professzori talárjaikat.

További részletek az univpecs.com-on »