Felsőoktatás Nemzetközi Fejlesztéséért Díjat nyert a PTE Külügyi igazgatósága

A Tempus Közalapítvány által meghirdetett pályázatra a PTE Külügyi Igazgatósága négy projektjével is jelentkezett, melyek mindegyike első díjat nyert.

A Tempus Közalapítvány három kategóriában írt ki pályázatot:

Az intézmény nemzetközi láthatóságának, versenyképességének, illetve vonzerejének növelése,

1. Az intézmény (potenciális) hallgatóknak, dolgozóknak és partnereknek nyújtott szolgáltatásainak fejlesztése
  2. Nemzetközi együttműködések jó gyakorlatai

Ezek közül a PTE Külügyi Igazgatósága az első kategóriában a következő pályamunkát nyújtotta be:

• Dr. Pozsgai Gyöngyi – Átfogó beiskolázási tevékenység megvalósítása a Pécsi Tudományegyetemen

A pályázatot a megbízott külső bírálók értékelése és javaslata alapján a Tempus Közalapítvány kuratóriuma a díj elnyerésére érdemesnek találta, így a „1. Az intézmény nemzetközi láthatóságának, versenyképességének, illetve vonzerejének növelése” kategóriában a pályázat 1. díjat nyert.

Továbbá, a PTE Külügyi igazgatósága a második kategóriában is adott le három pályaművet, melyek a következők voltak:

1. Dr. Pozsgai Gyöngyi – Komplex képzési program megvalósítása a Pécsi Tudományegyetemen a nemzetközi beiskolázási tevékenység hatékonyságának növelése érdekében.
  2. Sümegi Katalin – A Pécsi Tudományegyetem nemzetközi beiskolázási programja
  3. Árvai Péter – Erasmus Buddy network Programme és Integration Camp

A pályázatokat a megbízott külső bírálók értékelése és javaslata alapján a Tempus Közalapítvány kuratóriuma a díj elnyerésére érdemesnek találta, így a „2. Az intézmény (potenciális) hallgatóknak, dolgozóknak és partnereknek nyújtott szolgáltatásainak fejlesztése” kategóriában a pályázatok összevont 1. díjat nyertek.

Mint az ismeretes, a Pécsi Tudományegyetem a 2015 és 2020 közötti időszakban szeretné megduplázni az itt tanuló külföldi hallgatók létszámát – amely jelenleg közel 2800. Ennek elősegítéséhez Magyarország kormánya 24 milliárd forintos támogatást nyújt a Modern Városok Program keretében. A cél elérése érdekében a PTE Külügyi Igazgatósága egy összefogó, komplex Nemzetköziesítési Stratégiát dolgoz ki.