Egyetemek közti megállapodás született a lézerfizikusi képzés segítéséről

A Pécsi Tudományegyetem, a Szegedi Tudományegyetem, a Kecskeméti Főiskola és az ELI-HU Nonprofit Kft. együttműködéséből megszületett a Lézerek és Alkalmazásai Oktatási Klaszter, az erről szóló megállapodást 2014. november 20-án egy szakmai konferencia keretében írták alá. Egyetemünket dr. Gábriel Róbert dékán, a Természettudományi Kar dékánja képviselte.

Az „Ágazati felkészítés a hazai ELI projekttel összefüggő képzési és K+F feladatokra” című projekt, melynek keretein belül a klaszteralapítás is megvalósult, egy olyan lézerfizikusi képzés megvalósítását tűzte ki célul, amely képes kielégíteni az ELI magasan képzett szakemberekre vonatkozó igényét, valamint megszervezi a hazai kutatók és alkalmazók ágazati együttműködését.

Az eseményt a TÁMOP-4.1.1.C-12/1/KONV-2012-0005-es projekt (Ágazati felkészítés a hazai ELI projekttel összefüggő képzési és K+F feladatokra) segítségével rendezték meg.