Laufer László fotóriporter az idei év sajtódíjasa

Idén 13. alkalommal várták adventi sajtószalonra a sajtó képviselőit a Pécsi Tudományegyetemen. 2013-ban a Pécsi Felsőoktatásért sajtódíjat Laufer László, az Új Dunántúli Napló fotóriportere vehette át.

Idén 13. alkalommal várták adventi sajtószalonra a sajtó képviselőit a Pécsi Tudományegyetemen, melyen minden évben az egyetem vezetője összegzi az elmúlt évet.

Dr. Bódis József az egyetem rektora kiemelte, számos pozitívuma volt az évnek. A PTE elnyerte a kutatóegyetemi címet, a második legjobb helyen szerepel az oktatói kiválóság tekintetében és közel 28 ezer felsőoktatási intézmény közül a 794. helyet szerezte meg az egyik elismert, nemzetközi, egyetemi rangsorokkal foglalkozó intézet kimutatása szerint. Ez mind azt mutatja, hogy a gazdasági nehézségek ellenére is egy rendkívül magas színvonalú, nemzetközileg elismert oktatási intézménye vagyunk hazánknak.

Minden évben hagyomány a Pécsi  felsőoktatásért sajtódíj átadása is, melyet ebben az évben Laufer László, az Új Dunántúli Napló fotóriportere kapta.

A pécsi felsőoktatásért sajtódíj eddigi kitüntetettjei:

• 2013 Laufer László  (Új Dunántúli Napló)
  • 2012 Mokos Tibor + (Pécs TV)
  • 2011 Angyal Zoltán (MTI)
  • 2010 Fülöp Zoltán (Új Dunántúli Napló)
  • 2009 dr. Gungl László (Magyar Rádió)
  • 2008 Lengyel János (Tolnai Népújság)
  • 2007 dr. Gáti Zoltán + (Hálózat Televízió)
  • 2006 Horváth Ágnes (Educatio Press)
  • 2005 Kozma Ferenc (Dunántúli Napló)
  • 2004 Keresnyei János (Pécs TV)
  • 2003 Kálmándy Ferenc (MTI)