Távozott az angol nyelv nagykövete

Elhunyt Dr. Bognár József habilitált egyetemi docens, aki a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának jogelődjén, a Pécsi Tanárképző Főiskolán az Angol Tanszék vezetőjeként, valamint azt megelőzően a pécsi Nagy Lajos Gimnáziumban dolgozott.

Kivételesen innovatív tanáregyéniség, egész életében közszeretetnek örvendő, igaz ember, nagyszerű pedagógus volt, aki generációkat tanított meg angolul, valamint az életben való eligazodásra, a nehéz körülmények közötti megalkuvás nélküli alkalmazkodásra. Évtizedeken át, szorgalmas élete utolsó hónapjáig tartotta a kapcsolatot diákjaival. Kiváló szervezőként, egy olyan ügy megszállottja volt, amely a hatvanas-hetvenes években rendkívüli elkötelezettséget igényelt. Ő volt „The Teacher”, az angol nyelv nagykövete abban az időben, amikor ez úttörő tevékenységnek számított. Neki köszönhetjük, hogy létrejött és a mai napig fennmaradt az angol szakos tanárképzés a PTE-n. Termékeny, sok évtizedes tanárképző munkássága alatt több száz jól képzett angol szakos tanár került ki műhelyéből. Legendás hangulatú óráira, remek vicceire, anekdotáira, következetes tanári egyéniségére diákjai, kollégái, barátai hálával emlékeznek. Sokan, sokat tanultunk tőle.

Volt tanítványai, kollégái, barátai és tisztelői csendes megemlékezésre várnak mindenkit, aki ismerte és szerette,

2015 november 8-án, vasárnap 10.00 órára a PAB Székházába.

Emlékét tisztelettel megőrizzük!