Sopianae 2017 Jubileumi Nemzetközi Fotószalon Pécsett

A nemzetközi fotóművész szövetség védnöksége alatt megrendezett Sopianae 2017 Jubileumi Nemzetközi Fotószalon keretében a világ minden tájáról mérették meg alkotásaikat a nevezők.

A 2016. évben útjára indított „Sopianae Int’l Photo Salon” a 60-as, 70-es és 80-as évek pécsi fotográfiai sikereire alapozva szeretné a város, az egyetem kulturális életét napjainkban is színesebbé tenni. A 2017. évi Szalon része az első magyar egyetem alapítását ünneplő jubileumi eseménysorozatnak is, a pályázat C kategóriáját ezért az EDUCATIO témakörnek szentelték. A Szalon a FIAP Nemzetközi Fotóművészeti Szövetség teljes elismerését és támogatását élvezi.

Sopianae 2017 Jubileumi Nemzetközi Fotószalon Pécsett

A meghirdetett pályázatra 107 résztvevőtől, 29 országból 1580 fotográfia érkezett, melyből a zsűri 82 szerzőtől 413 képet fogadott el. A Szalonon a díjnyertes képeket tekinthetik meg az érdeklődők.

Sopianae 2017 Jubileumi Nemzetközi Fotószalon Pécsett

A kiállítás megtekinthető szeptember 25-ig a Tudásközpont nyitvatartási idejében.

Fotók: Csortos Szabolcs, UnivPécs

Címkék: