PTE-s siker a Dunai Regattán

A Dunai Regattának idén is a Műegyetem előtti rakpart és dunai szakasz adott otthont, méghozzá május 6-án. A sárkányhajó versenyben 18 egyetem képviseltette magát, a PTE a második helyet szerezte meg mindközül, ezzel pedig a mezőny legjobb vidéki egyetem címét is elnyerte.

A PTE stand előtt a Brass Band húzta egész nap, a két busznyi, Pécsről érkezett szurkoló tömeg pedig megállás nélkül táncolt és éljenzett. A PTE Táncegyüttes tisztelegve a 650-es egyetemalapítási évforduló előtt korhű ruhákban kezdte az előadást, aztán éles váltással Beyonce és Back Street Boys legmeghatározóbb dalai vették át a szerepet. „A pécsiek mindig remekül szerepelnek, akár a sárkányhajós, evezős vagy szurkoló csapatukat nézzük”- szögezte le Gundel Takács Gábor, az esemény speakere és azt is hozzátette, hogy „a pécsiek kezdik elfoglalni a Műegyetem rakpartot…” Mi pedig nem vitatkoztunk, csak még hangosabban skandáltuk, hogy: Mindenki PÉCSI akar lenni!" és, hogy Aki ugrál büszke pécsi, hej, hej!!!"

További részletek az univpecs.com-on »