PTE-s érmek Bakuban - sikerek cselgáncsban

Pupp Réka, hallgatónk ezüstérmes, Cirjenics Miklós, hallgatónk bronzérmes, Bor Barna, végzett hallgatónk pedig szintén ezüstérmes lett a bakui cselgáncs Grand Slam versenyen.

Bor Barna. Fotó: Babai István/Paksi Polgármesteri Hivatal

Cirjenics Miklós, az Atomerőmű SE dzsúdósa a 100 kg-os mezőnyben azeri, majd belga ellenfelét legyőzve jutott az elődöntőbe, ahol a holland Korelltől szenvedett vereséget. A bronzéremért az izraeli Paltchikot győzte le és állt fel a dobogó harmadik fokára.

Bor Barna a +100 kg-os mezőnyben kiemeltként kezdett, majd örmény és ukrán vetélytársait legyőzve jutott a döntőbe, ahol az örmény Tushishivili ellen nem sikerült győznie, így a dobogó második fokára állhatott fel.

Ezüstérmet szerzett Pupp Réka, az Atomerőmű SE súlycsoportot váltó versenyzője kazah és azeri ellenfelét legyőzve jutott az elődöntőbe, ahol az izraeli Cohent verte meg. A döntőben a Düsseldorfban bronzig jutó román Alexandra-Larisa Florian tudta csak megállítani Rékát.

Gratulálunk a nagyszerű sikerhez!

Forrás »