PTE delegáció szakmai látogatása az Újvidéki Egyetemen

A Nemzetközi Kapcsolatok Osztálya szervezésében egyetemi delegáció látogatott el az Újvidéki Egyetemre 2015. január 29-30-án. A TÁMOP pályázati forrásból megvalósuló nagysikerű szakmai látogatás célja az együttműködés elmélyítése volt a határon túli magyar oktatást biztosító felsőoktatási intézménnyel.

A látogatás a PTE számos kara részére kitűnő lehetőséget nyújtott személyes szakmai kapcsolatok kiépítéséhez az Újvidéki Egyetem újvidéki és szabadkai karain egyaránt. A delegáció tagjai voltak a Bölcsészettudományi Kar, a Felnőttképzési és Emberi Erőforrás Fejlesztési Kar, az Illyés Gyula Kar, a Közgazdaságtudományi Kar, a Művészeti Kar, a Természettudományi Kar és a Nemzetközi Kapcsolatok Osztályának képviselői. A megbeszéléseken elhangzott új együttműködési javaslatok megvalósításához kitűnő alapot szolgáltat a két egyetem között évek óta sikerrel működő oktatói csereprogram valamint az ősztől induló Erasmus + Nemzetközi Kreditmobilitás program, melyekről szintén egyeztetést folytatott a delegáció. Új lehetőségként merült fel a CEEPUS programban való közös részvétel kiépítése.