Programsorozat indult a Képzők Képzése Műhely keretein belül

A Pécsi Tudományegyetem előadás- és műhelymunka sorozatot hirdetett a pécsi általános- és középiskolák pedagógusai, valamint a Pécsi Tudományegyetem oktatói és hallgatói számára.

Janus Pannonius Múzeum szakmai együttműködésével megvalósuló előadások és műhelymunkák célja az oktatási intézmények és a múzeumok partnerségének előmozdítása, valamint az intézmények közötti hatékonyabb kommunikáció megvalósítása, továbbá hogy a programsorozat résztvevői megismerkedhessenek a pécsi múzeumok köz- és felsőoktatásban való hasznosíthatóságának lehetőségeivel, a múzeumpedagógia legújabb trendjeivel és helyi jó gyakorlatával.

A programsorozat a "Múzeumpedagógia- és a múzeumi felnőttoktatás jelenlegi trendjei, kihívásai és eredményei" című előadással indult a Várostörténeti Múzeumban.

Részletek: www.feek.pte.hu/hir/kepzok_kepzese_muhely