A Pécsi Tudományegyetem is tartós élelmiszerrel segít

A Húsvét előtti Nagyböjti időszakban idén is lezajlott a tartós élelmiszerek gyűjtése a rászorulók számára.

tartós élelmiszerek gyűjtése

A Pécsi Egyházmegyei Karitász csoportok közös összefogással idén 10200kg tartós élelmiszert gyűjtöttek össze, így együttes erővel sikerült túllépni a tavaly gyűjtött mennyiséget.

tartós élelmiszerek gyűjtése

A gyűjtés azonban nem csak az ünnepi időszakban, hanem az év minden napján zajlik. Az idei gyűjtéshez a Pécsi Tudományegyetem is csatlakozott, a Közgazdaságtudományi Kartól kezdve, a Bölcsésztudományi, Természettudományi Karán át, egészen a Hallgatói Önkormányzat és az Egyetemi Hallgatói Önkormányzatig bezárólag, mind kivették részüket a rászorulók segítéséből. Az Egyetem összesen 400kg tartós élelmiszerrel - liszttel, cukorral, tésztával, rizzsel, étolajjal, konzervvel - támogatta a Karitász munkáját, s általunk a nehéz helyzetben lévő embertársaikat.