Névadó ünnepség a Szentágothai János Kutatóközpontban

2016. április 29-én, pénteken 10:00 órától a Pécsi Tudományegyetem Szentágothai János Kutatóközpontja névadó ünnepséget szervez, melynek keretében a "Kavics" előadóterem az épület tervezőjének Prof. Dr. Bachman Zoltánnak, a nemzet művészének nevét veszi fel.

A program keretében Prof. Dr. Bódis József, a Pécsi Tudományegyetem rektora és Prof. Dr. Kovács L. Gábor akadémikus köszöntője és ünnepélyes névadási ceremóniáját követően, Bachman Zoltán munkásságába nyerhetnek betekintést a résztvevők.

Prof. Dr. P. Szűcs Julianna a Műszaki és Informatikai Kar egyetemi tanára „Bachman Zoltán látvány- világ- nézete” címmel tart előadást, Dr. Hutter Ákos a kar Építészeti Intézetének igazgatója egy építészeti „barangolásra” viszi az érdeklődőket a Professzor Úr munkásságában.

A Műszaki és Informatikai Kar dékánhelyettese, Dr. Medvegy Gabriella „Megölelnek az elemek, mert megint minden lehetek” (Bertók László) című előadása után Dr. Kovács Orsolya mutatja be Bachman Zoltán örökségvédelemben elért sikereit.

Megtisztelő jelenlétükre számítva, mindenkit szeretettel vár a Pécsi Tudományegyetem Szentágothai János Kutatóközpont elnöke, Prof. Dr. Kovács L. Gábor.

Az esemény meghívója PDF formátumban letölthető itt »