Meghívó kirándulásra - Pozsonyi adventi vásár

Az FDSZ PTE Intézményi Szervezete kirándulást szervez Pozsonyba az adventi vásárra.

Advent az év leghangulatosabb ünnepe!

Karácsonyi vásárok, ajándékok, hóesés, kivilágított utcák és terek, mutatványosok, finom ételek, italok!

A kiránduláson szabad helyek még korlátozottan igényelhetőek!

A kirándulás ingyenes, a kirándulást az FDSZ PTE Intézményi szervezete szervezi.

Időpont: 2016. december 3. szombat

Indulás: 05.00 órakor a DOMUS parkolóból;

Visszaindulás: 17.00 óra

Várható hazaérkezés: 23.00 óra

„Pozsonyba elsősorban az adventi vásárba megyünk, de megtekinthetők a város nevezetességei is. Például a Szent Márton székesegyház, amely sok királyunk és királynénk koronázásának színhelye volt-; vagy a Mátyás király által alapított egyetem, az Academia Istropolitania egykori épülete, a régi városháza, az Apponyi palota és a Püspöki palota.

Sétát tehetünk a belvárosban, és kívülről megtekintjük a Pozsonyi várat is.

Majd részt veszünk a királyi koronázó város adventi vásárának lendületes forgatagában.

A város korai történetében az első pozsonyi Karácsonyi vásár 1993-ban a Főtéren került megrendezésre. A design és dramaturgia tekintetében a hagyományos európai Karácsonyi vásárok - Nürnberg, Brüsszel, Strasburg, Stuttgart, Bécs – voltak az ötletadók.

A pozsonyi Karácsonyi vásár több helyen zajlik. A Főtéren és a Ferenciek terén több standon kínálják a hagyományos szlovák karácsonyi csemegét és a jellegzetes karácsonyi árukat. A pozsonyi advent kínálatát a hagyományos jelleg megőrzése céljából szigorúan szabályozzák.”

JELENTKEZÉS:

http://fdsz.pte.hu/content/jelentkezes-pozsonyi-adventi-vasarra weboldalon.

Jelentkezni 2016. nov. 10-én 8.00 órától lehet, amíg a jelentkezők létszáma el nem éri az 52 főt.

A buszban lévő férőhelyek száma 49, ezért a 3 fő ráhagyás az esetleges lemondások miatti pótlást jelenti. Tehát időrendben a 3 utoljára jelentkező személy tartalék utazó lesz.

Az utazók névsora az FDSZ honlapján november 21-én meg fog jelenni.

A jelentkezéseket az ÁJK, BTK, KTK, KPVK, MK, MIK, TTK, Egyetemi Könyvtár, Kancellária valamint azoktól a szervezeti egységektől várjuk, ahol az FDSZ látja el az érdekképviseletet.

A jelentkezés a dolgozókra értendő, azaz 1 főre, hogy minél több kolléga vehessen részt a kiránduláson.

Szép, tartalmas napot kívánunk!

Dr. Horváth Csaba
FDSZ elnök