Másodikok lettek az 1-es Gyakorlósok a Kinder + Sport döntőjén!

Hétvégén rendezték meg a Kinder + Sport országos döntőjét Budapesten a MOM Sportközpontban, ahol a PTE 1. Számú Gyakorló Általános Iskola, „Nyertes 1es” nevűcsapata kiváló versenyzéssel a második helyen végzett. Jutalmuk egy 2 millió forint értékű sportutalvány, melyet sporttáborozásra és sportfelszerelésre lehet fordítani.

A PTE iskolás csapata / Fotó: http://gyak1.pte.hu/

A programsorozat a 2013/2014-es tanévben zajlott. A verseny, melyet az alsó tagozatos diákok számára írtak ki, két részből állt, a Kinder + Sport szervezőbizottsága által összeállított versenyfeladatokból és az edzések, a felkészülés dokumentálásából. A felkészüléshez a sportszereket a szervezők biztosították, ezek a verseny végeztével az iskola tulajdonában maradhatnak.

Az országból összesen háromszáz iskola pályázott, közülük 64 jelentkezését fogadták el. A megyei és a területi selejtezők során a legjobb 8 csapat került az országos döntőbe, melyet május 31-én rendeztek a fővárosban. A verseny részleteiről a PTE 1. Számú Gyakorló Általános Iskola honlapján olvashat!