Kutatók Éjszakája 10. alkalommal a Pécsi Tudományegyetemen

Az idei évben már 10. alkalommal szervez programokat a Pécsi Tudományegyetem a Kutatók Éjszakája alkalmából szeptember 29-én. A kutatók a hétköznapokban tapasztalható csodák mögött álló színes egyéniségek - ezt igyekszik bemutatni évről-évre szeptember utolsó péntekén a Kutatók Éjszakája. Ez a nap a kutatókról szól, akik lehetnek laborban dolgozó, fehér köpenyes, szemüveges, kissé szórakozott professzorok, de lehetnek álmodozó fiatalok, dinamikus középkorúak, férfiak vagy nők; és dolgozhatnak gyárakban vagy földeken, csillagvizsgálóban, óceánjárón vagy egy vulkán tetején bárhol a világban.

Kutatók Éjszakája 10. alkalommal a Pécsi Tudományegyetemen

A Kutatók Éjszakájára minden korosztályt várunk látogatóként! Az Európai Unió Bizottsága által kezdeményezett eseménysorozat a társadalom minden tagjának bemutatja a kutatás és fejlesztés (K+F) fontosságát és vonzóvá szeretné tenni a kutatói életpályát. Az ovisoktól a nagymamákig mindenki megismerkedhet az innovációs gondolkodás fontosságával.

Kutatók Éjszakája 2016

A Pécsi Tudományegyetem sokszínű programjában a tudományterületek széles skálájáról választható ismeretterjesztő előadás, interaktív bemutató vagy laborlátogatás. Az esemény megszervezésének nem csak a szórakoztatás a célja, hanem egyrészt megmutatni azt, hogy a felfedezések, találmányok egy-egy elkötelezett, kitartó és kreatív tudós vagy tudóscsapat munkájának eredményei, másrészt minél több fiatalt meggyőzni arról, hogy érdemes a kutatói életpályát választani.

Kutatók Éjszakája a Pécsi Tudományegyetemen / fotó: Csortos Szabolcs, UnivPécs

A Pécsi Tudományegyetem az immár évtizedes Kutatók Éjszakája hagyománnyal bíró Ifjúság úti campus mellett 6 további pécsi és 4 vidéki helyszínen várja az érdeklődőket!

Pécsi helyszínek:
Ifjúság útja 6. (Természettudományi Kar, Bölcsészettudományi Kar)
Ifjúság útja 20. (Szentágothai János Kutatóközpont)
Szigeti út 12. (Általános Orvostudományi Kar)
Rókus u. 2. (Gyógyszerésztudományi Kar)
Boszorkány u. 2. (Műszaki és Informatikai Kar)
48-as tér 1. (Állam- és Jogtudományi Kar)
Vörösmarty u. 4. (Egészségtudományi Kar)

Vidéki helyszínek:

Rákóczi út 1. (Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar)
Kaposvár, Szent Imre u. 14/B (PTE ETK Kaposvári Képzési Központ)
Szombathely, Jókai u. 14. (PTE ETK Szombathelyi Képzési Központ)