Kovács L. Gábort választották az MTA Doktori Tanácsának elnökévé

Kovács L. Gábort, az MTA rendes tagját, a Pécsi Tudományegyetem Széchenyi-díjas professzorát választotta az MTA új összetételű Doktori Tanácsa a testület elnökévé. A társelnöki posztot Benkő Elek, az MTA levelező tagja tölti be a következő három évben, a titkári feladatokat pedig Homonnay Zoltán, az MTA doktora látja el.

Kovács L. Gábor az MTA Doktori Tanácsának testület elnöke

Az Akadémia 188. közgyűlése új összetételű Doktori Tanácsot választott. A 22 tagú testület alakuló ülését Lovász László, az MTA elnöke hívta össze. Ezen a tagok megválasztották a 2014 májusa óta hivatalban lévő, idén leköszönt elnök, Zalai Ernő utódját.

Döntésük alapján a Doktori Tanács új elnöke Kovács L. Gábor orvos, az MTA rendes tagja. Kovács L. Gábor a Pécsi Tudományegyetem Széchenyi-díjas professzora, a PTE Szentágothai János Kutatóközpont elnöke. Szakterülete a laboratóriumi diagnosztika, kutatómunkája a betegségek korai laboratóriumi markereivel kapcsolatos.

További információk »

Forrás: MTA