Kőműves Kelemen Vilniuszban

Társulatunk sikeresen hazaért Vilniuszból, ahol a Nemzetközi Egyetemi Színházi Fórumon vett részt a Kőműves Kelemen című produkcióval.

Köműves Kelemen

A litván meghívás a novemberi, JESz által szervezett X. Nemzetközi Egyetemi Színházi Találkozó eredménye, hiszen a Pécsett bemutatkozó vilniuszi egyetem társulata, a ’Palépé’ már ekkor jelezte szándékát, és meg is hívta, a JESZ nonverbális ill. ógörög nyelvű, élő énekhanggal és -efektekkel operáló mozgásszínházi előadását a XVIII. Nemzetközi Egyetemi Színházi Fórumra. 2002-ben, 15 évvel ezelőtt a Janus Egyetemi Színház már járt Vilniuszban, ezen a fesztiválon.

A pécsi produkció szokatlanul nagy létszáma és a távolság miatt az utazás komoly előkészületeket igényelt, de a projekt sikeresen végződött.

A fórumon három litván, két cseh, az ősszel Pécsett is járt, magyar nyelvű újvidéki produkció, egy spanyol és egy amerikai előadás mellett játszott a Janus Egyetemi Színház társulata május 12-én, péntek este a Litván Nemzeti Dráma Színház stúdiószínházában mintegy 150 néző előtt. Az előadás fergeteges sikert aratott, a mezőnyből kiemelkedve négy díjban is részesült: a két főszereplő, Kuti Gergely és Rab Alexandra (Kőműves Kelemen és felesége szerepének megformálásáért), Kopa Marcell a jós szerepéért („Axis Mundi”), valamint az egész társulat „az őszinte érzelmeket bemutató előadás fenomenális közvetítéséért”.

Az előadást ebben az évadban utolsó alkalommal május 18-án játsszuk, 18.00-as kezdettel. (jesz@pte.hu).

A Janus Egyetemi Színház Vilniuszban járt társulata:

Ágoston Gáspár

Tóth Benedek Ernő

Zakariás Máté

Rátkai Andrea – művészeti titkár, asszisztens

a produkció további alkotói:

Zene: Moldován Blanka

Díszlettervező: Márton Erika