Jubileum 650 PTE Nap – Köszönjük a több ezer velünk ünneplőnek!

Szeptember 2-án az egyetemalapítás alkalmából rendezett nyilvános rendezvényen a délutánra megérkezett rossz idő ellenére az egész napos programokon és az esti koncerteken is több ezren vettek részt, hogy az PTE felhívására együtt ünnepeljék meg a 650 évvel ezelőtt alapított első magyar egyetem születését.

Jubileum 650 PTE Nap a Pécsi Tudományegyetemen / fotó: Csortos Szabolcs, UnivPécs

A PTE Táncegyüttes és PTE Brass Band az egész nap során hozzájárult a jó hangulathoz, rendezvényindító vonulásuk, táncházuk sok mindenkinek hozta meg a táncos kedvét a délelőtt folyamán. A két színpadon futó programok mindegyike sikerrel lezajlott, a produkciók közt zenés, táncos és sportbemutatókkal is. A Jókai téri színpadon fantasztikus kis tehetségeket ismerhettünk meg, akiket a PTE-hez kötődő zsűri értékelt. Az egész napos gyermekeknek szóló és sport programok rengeteg érdeklődőt vonzottak, akik a délutánra eleredő eső ellenére is sokáig élvezték a programkínálatot.

A PTE Táncegyüttes a Jubileum 650 PTE Napon, a Pécsi Tudományegyetemen jubileumi ünneplésén / fotó: Csortos Szabolcs, UnivPécs

Az esti előzenekarok és a Halott Pénz koncert az addigra felerősödő eső ellenére is hatalmas tömeget vonzott. A csupa PTE-s és pécsi kötődéssel rendelkező bandatagot hatalmas ovációval üdvözölte a közönség, így a látványos showelemek és a hangulat mindenkit kárpótolt az esőért. Itt hangzott el először élőben Pécsett a Halott Pénz új száma, a PTE dala, az OTTHON is, mely alatt a PTE Táncegyüttes is a színpadra lépett és részt vett a produkcióban.

Halott Pénz a Jubileum 650 PTE Napon, a Pécsi Tudományegyetemen jubileumi ünneplésén / fotó: Csortos Szabolcs, UnivPécs

A rendezvény során a Pécsi Tudományegyetem bemutatta az egyetemen folyó sokszínű munkát, emelett rengeteg tehetséget ismerhettünk meg a programokon, a nagyszabású rendezvénnyel járó körülmények kapcsán pedig köszönjük mindenkinek a türelmét és megértést.

Köszönjük ezt a fantasztikus napot minden velünk ünneplőnek!

Az eseményhez kapcsolódó fotópályázat eredményét szeptember 5-én hirdetjük ki. A beküldött képek a Jubileum 650 PTE Nap hivatalos Facebook eseményénél tekinthetőek meg »