Hallgatói pályázat 1956 emlékére

A "Múzeum 1956 Emlékére Közhasznú Alapítvány" pályázatot hirdet egyetemi és főiskolai hallgatók számára az 1956-os forradalom és szabadságharc 58. évfordulója tiszteletére.

A pályázat célja az egyetemi hallgatókban felkelteni, ébren tartani és elmélyíteni az 1956-os nemzeti forradalom és szabadságharc története és szellemisége iránti érdeklődést. Az Alapítvány ezzel a pályázatával is elő kívánja segíteni, hogy 1956 történelmi szerepének ismerete és megítélése méltó helyet foglaljon el az utókor emlékezetében.

A pályázók köre egyetemek és főiskolák, határok nélkül.

A pályázat témája: az egyetem, főiskola akkori ifjúsági szervezetének (hivatalos-, vagy betiltott-, titokban működő szervezet, mint DISZ, KALOT, stb. határontúli is) 1956. október 24-i, a véres csütörtök utáni, pénteki ülésének valós, dokumentált, vagy képzelt „jegyzőkönyve”, "Jegyzőkönyv a (szervezet neve) 1956. október 24-i üléséről" címmel.

További részletek (formai követelmények, beadási határidő, pénzdíjak): 1956muzeum.hu