Elindult a PTE IC

A szeptember 1-től a Pécsről a fővárosba 11.14-kor, Budapestről a baranyai megyeszékhelyre pedig 17.45-kor induló PTE IC-k a PTE mint „márkanév" ismertségén hivatott javítani.

A két város között közlekedő vonatokat amúgy is nagy számban veszik igénybe a pécsi egyetem hallgatói, ezért az intézményi hovatartozást is tovább erősítheti az elnevezés.

A PTE és a MÁV-START Vasúti Személyszállítási Zrt. együttműködése értelmében 2014. december 13-ig viseli Magyarország első egyetemének nevét a délelőtti órákban Pécsről a fővárosba, késő délután pedig Budapestről a baranyai megyeszékhelyre induló IC.  Az egyetemről elnevezett járat indulása kapcsán több flash mobot is szerveztek: a PTE Táncegyüttes pompon lányai szórakoztatták produkciójukkal a pécsi, illetve a Keleti Pályaudvar utasait.

Címkék: