Balog Zoltán díjakat adott át pedagógusnap alkalmából

Pedagógusnap alkalmából Balog Zoltán, emberi erőforrások minisztere május 30-án Budapesten számos pedagógusnak adott át kitüntetéseket kiemelkedő oktató-nevelő munkájuk elismeréseként. A Pécsi Tudományegyetem több prominens oktatója részesült elismerésben.

Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere átadja az Eötvös József-díjat
Krisztián Bélának, a PTE FEEK nyugalmazott címzetes egyetemi tanárának.
Fotó: MTI (Kovács Attila)

Az ünnepségen részt vett dr. Hoffmann Rózsa köznevelésért felelős államtitkár és dr. Klinghammer István felsőoktatásért felelős államtitkár is. Balog Zoltán a köszönetet mondott Hoffmann Rózsa köznevelésért felelős államtitkárnak a jó oktatás érdekében kifejtett bátor kiállásáért. Továbbá háláját fejezte ki dr. Klinghammer István felsőoktatásért felelős államtitkárnak, amiért mindig számíthatott bölcs tanácsaira.

Kiemelkedő oktató-nevelő munkája, pedagógusi életpályája elismeréseként Eötvös József-díjban részesült Dr. Krisztián Béla, a Pécsi Tudományegyetem nyugalmazott címzetes egyetemi tanára.

Kiemelkedő oktatási, kutatási és nevelési munkája elismeréseként Szent-Györgyi Albert-díjban részesült Dr. Szeberényi József, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karának egyetemi tanára.

Dr. Kurucz Rózsa / PTE IGYK

Kiemelkedő oktatói, valamint a pedagógiai gyakorlatot segítő kiemelkedő tudományos tevékenysége elismeréseként Apáczai Csere János-díjban részesült Dr. Kurucz Rózsa főiskolai tanár, a PTE Illyés Gyula Kar oktatási és felnőttképzési dékán-helyettese, a Pedagógusképző Intézet intézetigazgatója, és Dr. Varga Lajos, a Pécsi Tudományegyetem Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Kar főiskolai tanára.

Kitüntetettjeinknek szívből gratulálunk az elismerésekhez!

Forrás: http://www.edupress.hu