AUDEM konferencia felhívás - Szkopje

Idén Szkopjéban, a Szent Cirill és Metód Egyetemen rendezik meg az AUDEM éves konferenciáját 2014. október 19-21. között. A konferencia fókuszában a globális átalakulási folyamatok a demokrácia és az egyetem szerepvállalása állnak.

Az AUDEM egyetemi szövetség a közép-európai rendszerváltozás után jött létre, tagjai amerikai és közép- és kelet-európai egyetemek. Akkori és jelenlegi céljai között szerepel a demokrácia, a civil társadalom erősítése, a multidiszciplinaritás, a különböző szintű partneri együttműködések, nemzetközi tapasztalatok elősegítése, és az egyetemek szerepvállalása mindezen kérdésekben. A különböző szekciók a főbb társadalomtudományi területeket (közgazdaság, politika, történelem, szociológia stb.) érintik.

Az idei konferencia központi témája:

Democracy & the University in the 21st Century: Assessing The Path Forward

AUDEM konferencia felhívás

A konferenciára 2014. július 30-ig lehetséges még előadással jelentkezni, a felhívás itt és a www.audem.org internetes oldalon található.