Hallgatóink sportsikerei a MEFOB-on

A Pécsi Tudományegyetem hallgatói elismerésre méltó eredményeket értek el a Magyar Egyetemi és Főiskolai Bajnoksági Döntőkön. Betekintést nyújtunk az úszás és judo sportágakban elért méltányos eredményekről.

Úszás

2013. november 23.-án szombaton került megrendezésre a Magyar Egyetemek és Főiskolák Úszó Országos Bajnoksága. A verseny idén is a Komjádi uszodába (Budapest) került lebonyolításra, ahol 24 intézmény 186 sportolója állt rajthoz. A klasszis úszókban bővelkedő verseny - Cseh László, Takács Krisztián, Verrasztó Evelyn, Biczó Bence, Financsek Gábor, Mutina Ágnes - összesített pontversenyét a Pécsi Tudományegyetem úszócsapata nyerte.

A PTE csapatát erősítette a férfiaknál Financsek Gábor, Rozanovic Ádám, Kolmer Zsolt rövidpályás országos bajnokok, a nőknél Kovács Zsófia búvárúszó világbajnok és Stier Lilla szintén búvárúszó sportolónő.

Judo

Huszonkét egyetem és főiskola százötven hallgatója mérte össze tudását a Budapesten megrendezett Magyar Egyetemek és Főiskolák Országos Judo Bajnokságán 2013.november 30-án. Az egyetemek közötti pontversenyen kimagasló eredménnyel második helyen végzett a Pécsi Tudományegyetem.
A versenyzők közül ketten Végvári Dávid (III.hely) és Buzsics Viktor (V.hely) hallgatók nem judosként is vállalták a megmérettetést a versenyen.

A PTE hallgatói judo sportágban a MEFOB-on

A Pécsi Tudományegyetem hallgatóinak eredményei:

• Gard Richárd I. helyezett (- 60kg)
  • Böröcz Olivér I. helyezett (- 66kg)
  • Vargacz Norbert I. helyezett (+ 100kg)

Futás

Az idei Tájfutó Egyetemi Bajnokságot Ásotthalmon, az Alföldön rendezték meg. Az egyetemünket képviselő kilenc sportoló kiválóan teljesített a látványos és színvonalas versenyen. A váltó csapatversenyt mind férfi, mind női versenyszámban a PTE nyerte meg, illetve az egyéni számokban is két pécsi hallgató lett a bajnok: Péley Dorottya és Baumholczer Máté.