Új kézikönyv munkaerőpiaci és foglalkozás-egészségügyi szakembereknek

A Pécsi Tudományegyetem Felnőttképzési és Emberi Erőforrás Fejlesztési Karán 2014. június 20-án mutatták be a szakmai közönségnek azt a hiánypótló szakkönyvet, amely 413 foglalkozás egészségi tényezőit tartalmazza. A kötet az IPA Magyarország-Horvátország határon átnyúló együttműködési programja keretében jelent meg, rövidesen e-book formátumban is hozzáférhető lesz.

Az IPA Foglalkozás és Egészség projektjét a Pécsi Tudományegyetem és az Eszéki Egészségközpont közös pályázattal nyerte el. A tíz hónapos munkába bekap­csolódtak a Semmelweis Egyetem és a Nemzeti Munkaügyi Hivatal szakemberei is.

A „Kézikönyv a foglalkozások egészségi szempontjainak meghatározásához” címmel megjelent munka nemcsak a foglalkozások leírását tartalmazza, hanem meghatározza a foglalkozásokhoz kapcsolódó legfontosabb ismérveket, készségeket, kompetenciákat és elsősorban azokat az egészségi szempontokat (a foglalkozás jellege; a foglalkozás egészségre gyakorolt hatása; lehetséges kórokok; kizáró, korlátozó okok és tényezők) amelyek befolyásolhatják a foglalkozás gyakorlását.

A szakkönyv 1200-1200 példányban magyar és horvát nyelven, valamint elektronikus formában (e-book) jelent meg. Felhasználói a munkaerő-közvetítők, munkáltatók, foglalkozás-egészségügyi orvosok, asszisztensek, munkavállalási tanácsadók lesznek. A kötet rövidesen letölthető lesz a www.feek.pte.hu/ohp és a www.huhr.hu/ohp honlapokon.