Lépj és maradj! Női Szakmai-Karriernap

Egy, a női karrierlehetőségeket, az egyenjogúság munkajogi kérdéseit, valamint a vállalkozásindítás legfontosabb tudnivalóit körüljáró izgalmas női-szakmai karriernapra vár minden érdeklődőt a Lépj és Maradj kezdeményezés november 17-én, hétfőn, 16 órás kezdéssel a pécsi Corso Hotelbe. Az ingyenesen látogatható rendezvény a régiós női elvándorlás ellen küzdő Európai Uniós hátterű projekt stratégiai partnere, a Pécsi Tudományegyetem segítségével valósul meg. Az intézmény oktatóinak előadásai mellett, a látogatók az egyetemi karrierprogram részleteivel is megismerkedhetnek.

A Dél-Dunántúli Régió jól képzett női munkavállalóinak megtartásához elengedhetetlen, hogy az érintettek tisztában legyenek az igénybe vehető lehetőségekkel, a vonatkozó jogi szabályozásokkal, illetve a szervezeti-céges realitásokkal, amelyek meghatározzák mindennapi boldogulásukat. Ugyanis, míg a sikeres karrier beindítása komplex feladat, a sikertelenséghez elég a pillanatnyi tájékozatlanság, tanácstalanság, ami felőrli a személyes és szakmai energiákat.

Ehhez a tájékozódáshoz kínál kapaszkodókata valóságos helyzetről, lehetőségekről a Lépj és Maradj! – Nők a Dél-Dunántúli régióért kezdeményezés szakmai projektnapja, ahol két órában felsőoktatási és piaci szakemberek, valamint érintett cégek és magánszemélyek mesélnek saját tapasztalataikról, tudnivalókról.

Az Európai Unió Women – 4CE506P1 projektjének hazai erőfeszítéseit koordináló Lépj és Maradj kampány szakmai napja bárki számára ingyenesen látogatható, de előzetes regisztrációhoz kötött! A regisztrációhoz szükséges űrlap ezen a linken tölthető le: http://bit.ly/1E8bNh5

A projekt az Európai Unió Regionális Fejlesztési Alapjának támogatásával, a Central Europe Programme 2007-2013-on belül valósul meg.

WOMEN Helyi és stakholder rendezvény

2014. november 17. 15:45 - 19:00