Futurobi újra a PTE Botanikus kertben

Futurobi négy egymást követő szerdán látogat el a Pécsi Tudományegyetem Botanikus kertjébe, ez lesz a második alkalom. Futurobi egy kedves kis robot a jövőből, aki a gyerekek segítségét kéri a Föld megmentéséhez.

Futurobi több, mint egy egyszerű mesehős. Olyan karakter, aki elnyerve a gyerekek bizalmát és szeretetét, pozitív gondolkodásra, környezet- és egészségtudatosságra tanítja őket. Az örömteli szórakozás közben fejlődik a gyerekek személyisége, világképe, társadalmi érzéke, érzelmi intelligenciája és empátiája.

2

A Futurobi történetek mindegyike arra világít rá, hogy változtatnunk kell az életmódunkon! Sok szakember szerint a következő generáció az utolsó, aki még tud valamit tenni a Föld megmentése érdekében, ezért az ő gondolkodásmódjukat kell formálni. Meg kell tanítanunk őket a bolygónk és saját egészségük védelmére.

Ebben a küldetésben segítenek a fontos tanulságokat és társadalmi mondanivalókat hordozó történetek, melyekben Futurobi barátjával, Danival a jövőbe utazva próbálja helyrehozni azokat a környezeti vagy egészségügyi katasztrófákat, amiket az emberek okoztak. Izgalmas kalandokat élnek át, megharcolnak Szemétszörnyekkel, Energiavámpírokkal és hasonló pusztítókkal, ám mindig rájönnek arra, hogy a megoldás a jelenben van: a negatív folyamatokat csak úgy lehet megállítani, ha az emberek itt és most cselekednek, a gyerekek segítségével.

Program:

- Üvegházi bemutató: mediterrán és trópusi növények, kaktuszok és pozsgások

- Gyógyerő és ízvarázs a kertből (gyógy- és fűszernövényeink)

- Ragadozó növények csodálatos világa

- Komposztálás, nyesedék készítése és kezelése, tápanyagok a talajban

- FUTUROBI online játék bemutató (www.zoldbaratok.hu/futurobi)

Meghívó: http://pte.hu/sites/pte.hu/files/files/Esemenyek/2014/junius/Futurobi-Me...

2014. június 25. 09:00
PTE Botanikus kert (Pécs, Ifjúság útja 6.)
Kapcsolattartó neve:
Babayné Boronkai Erzsébet