„Hálózatosodás határon túli magyar felsőoktatási intézményekkel” c. konferencia ünnepélyes megnyitója

A PTE az „Intézményi Szolgáltatások Fejlesztése a Pécsi Tudományegyetemen” TÁMOP pályázaton keresztül is elősegítené a határon túli magyar vagy magyar nyelvű képzést nyújtó felsőoktatási intézményekkel való kapcsolatok szorosabbá tételét.

Ennek érdekében 2014. június 16-17-én „Hálózatosodás határon túli magyar felsőoktatási intézményekkel” címmel találkozót szervez a PTE a jelentősebb magyar, vagy magyar nyelvű képzést folytató határon túli egyetemek képviselőivel.

A kétnapos esemény során egyetemi vezetők találkozóira is sor kerül, de külön programelemként lehetőséget biztosítanak a szervezők szakmai megbeszélésekre a közös érdeklődésre számot tartó tudományterületek pécsi karain, képzési, kutatói helyszínein.

Program:

9:30 – 10:30 Megnyitó és bemutatkozó előadások

moderátor: Komlósi László Imre, külügyekért felelős rektorhelyettes

 Komlósi László Imre rektorhelyettes köszöntője

 Lengvárszky Attila oktatási igazgató előadása

 A résztvevő határon túli egyetemek bemutatkozása I. (10-10 percben)

Babes-Bólyai Egyetem, Eszéki Egyetem, Maribori Egyetem

10:30 – 10:50 Kávészünet

10:50 – 12:30 A résztvevő határon túli egyetemek bemutatkozása II. (10-10 percben)

II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola, Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, Selye János Egyetem, Újvidéki Egyetem

A PTE karainak rövid bemutatkozása (5-5 percben):

Állam- és Jogtudományi Kar, Általános Orvostudományi Kar, Bölcsészettudományi Kar, Egészségtudományi Kar, Felnőttképzési és Emberi Erőforrás Fejlesztési Kar, Illyés Gyula Kar, Közgazdaságtudományi Kar, Művészeti Kar, Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Kar, Természettudományi Kar

12:30 – 13:30 Büfé ebéd

14:00- 18:00 A meghívott egyetemi képviselők látogatásai a PTE karain, intézeteiben a szakmai preferenciák szerint.

2014. június 17. 09:30
PTE Rektori Hivatal szenátusi terem (Pécs, Vasvári P. u. 4.)
Kapcsolattartó neve:
Sándorfi Eszter