„Dénártól a forintig – a magyar pénzek története” című kiállítás

A 2017. őszi ünnepségsorozattal párhuzamosan a Magyar Nemzeti Bank a Pécsi Tudományegyetemmel együttműködésben pénztörténeti kiállítást rendez.

„Dénártól a forintig – a magyar pénzek története” című kiállítás

A Vándorkiállítás a korábbiakban hat városban, illetve egyetemen volt már látható és nagy népszerűségben örvendett az egyetemi polgárság és a helyi lakosság körében is. A vándorkiállítás sikeréből és tapasztalataiból kiindulva került kijelölésre a pécsi helyszín. A kiállított műtárgyak darabszáma 600-700 közé tehető, közötte számos ritkasággal, unikális példánnyal (kizárólag az MNB éremgyűjteményéből válogatva). A vitrinekben elhelyezett rövid szakmai ismeretterjesztő leírások mellett, az érdeklődők az érintőképernyőkön tudnak érdemi információkat kapni.

Megnyitó: szeptember 29. 11:00

Meghívó letöltése »

2017. szeptember 29. 11:00 - 2017. december 20. 18:00
Dr. Halasy-Nagy József Aula előtti folyosó (Pécs, Rákóczi út 80.)
Kapcsolattartó neve:
Farkas Gyöngyvér Csilla