XXI. Tudományos Diákköri Konferencia a PTE ETK Zalaegerszegi Képzési Központjában

A Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar 2015. május 8-9-én tartja XXI. Tudományos Diákköri Konferenciáját (TDK) a Zalaegerszegi Képzési Központban.
A TDK célja a hallgatók bekapcsolása a kar szervezeti egységeinek oktató, elméleti és gyakorlati kutatómunkájába, betegellátó tevékenységébe; szakmai nyilvánosság és megítélés biztosítása az egyéni vagy kollektív eredmények hasznosításának elősegítése. A diákköri tevékenység a tantervi anyagot meghaladó tudományos igényű önképzést szolgálja, valamint hozzájárul a felsőfokú egészségügyi képzés szakmai színvonalának emeléséhez.
Örömteli, hogy a kötelező ismeretanyag elsajátításán túl, önálló kutatásokat folytató, érdeklődő, törekvő hallgatók és az őket segítő tanáraiknak köszönhetően az idei évi konferencián több mint 130 előadás hangzik el 10 szekcióban.
A kar stratégiai feladatnak tekinti a tehetséggondozást, így a TDK szervezethez csatlakozó hallgatók munkájának támogatását, melyhez jelentős pályázati forrásokat is biztosít. Az ebbe fektetett energia hosszú távú megtérülését jól példáz, hogy a kar korábbi TDK-s hallgatói közül többen – immár PhD minősítéssel – a kar oktatói, akik személyes példájukkal is segítik a jövő reménységeit. A TDK-s hallgatók az MSc oklevél megszerzését követően a kar saját önálló Egészségtudományi Doktori Iskolájában folytathatják kutatásaikat/tanulmányaikat.
Az idei évben 17 országos díjat nyertek el a kar hallgatói az OTDK-n.
Az előadások értékelése és az eredményhirdetés május 9-én (szombaton) történik, melyet tudományos ülés előz meg.

Megnyitó: 2015. május 8. 10.30 óra
Helyszín: PTE ETK Zalaegerszegi Képzési Központ Zalaegerszeg, Landorhegyi u. 33.

Résztvevők:
Rigó Csaba, Zala Megyei Kormányhivatal kormánymegbízott
Dr. Pál Attila, Zalaegerszeg Megyei Közgyűlés elnöke
Balaicz Zoltán, Zalaegerszeg Megyei Jogú Város polgármestere
Dr. Betlehem József, egyetemi docens, dékán
Prof. dr. Figler Mária egyetemi tanár, tudományos és minőségügyi dékánhelyettes, a PTE ETK TDK elnöke
Dr. Csidei Irén, a PTE ETK ZKK igazgatója

2015. május 08. 10:30 - 2015. május 09. 00:00
PTE ETK Zalaegerszegi Képzési Központ Zalaegerszeg, Landorhegyi u. 33.
Kapcsolattartó neve:
Dr. Csidei Irén