A Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar Sürgősségi Ellátási és Egészségpedagógiai Intézete 2015. szeptember 16-19. között rendezi meg a Sürgősségi Intenzív Kurzust, melynek részeként kerül megszervezésre a X. Pécsi Sürgősségi Napok konferencia.
A szakmai rendezvény az idei alkalommal a sürgősségi ellátás humánerőforrás helyzetével, mint kiemelt témakörrel foglalkozik, de ezen felül számos aktuális kérdés is megtárgyalásra kerül hazai és külföldi neves előadók bevonásával.
A konferencia érdekessége, hogy a rendezvény előtt két napon keresztül az ország sürgősségi ellátást oktató egészségtudományi karairól érkező oktatók és hallgatók intenzív gyakorlati képzésen vesznek részt akut légútbiztosítás és betegosztályozás témakörökben, az ország elismert oktatóinak instrukciói mellett. A konferencia két napja alatt az osztrák és német sürgősségi szakember ellátottságba is betekintést kapnak a résztvevők, különös tekintettel a napjainkban a sürgősségi osztályokra és a mentőkre nehezedő migrációs helyzetből eredő feladatok tükrében