A Veritas Történetkutató Intézet pécsi bemutatkozása

2015. április 22-én (szerdán) délután 17 órakor a Pécsi Tudományegyetem BTK Történettudományi Intézet és a VERITAS Intézet közös rendezvényén kerül sor az első vidéki VERITAS-estre Pécsett, a Dél-dunántúli Regionális Könyvtár és Tudásközpontban.

Ez az első alkalom, amikor a Veritas Intézet hazánkban Budapesten kívül bemutatkozik. A program részeként Szakály Sándor főigazgató ismerteti az intézet munkáját, kutatásai irányait és alapelveit; majd az est kerekasztal beszélgetéssel folytatódik „Hóman Bálint – A tudós és a politikus” címmel.

A beszélgetés vezető történésze az intézet Horthy-kori kutatócsoportjának vezetője, Ujváry Gábor lesz, aki Hóman életművének elismert kutatója; ő készítette el azt a szakvéleményt, amely alapján 2015. március 6-án a Fővárosi Törvényszék bűncselekmény hiányában felmentette Hóman Bálint néhai kultuszminisztert a háborús bűntett vádja alól. Az erről szóló anyag megtekinthető az intézet honlapján: http://veritasintezet.hu/hu/esemenytar/346-felmentettek-homan-balint-nehai-kultuszminisztert

2015. április 22. 17:00
Dél-dunántúli Regionális Könyvtár és Tudásközpont (Pécs, Universitas u. 2/A)
Kapcsolattartó neve:
Kissné Papp Tímea