Ünnepélyes konfuciusz szobor átadás a PTE ETK-n

A világon hetedikként a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karán alakult meg az a Konfuciusz Intézet, amely a jelenlegi akadémikus orvoslást kiegészítve a kínai medicinában gyökerező terápiás eljárások oktatására, tudományos módszerekkel történő vizsgálatára és alkalmazására vállalkozik. Az intézet ünnepélyes átadásra 2015. március 27-én került sor.

Azóta az intézet számos sikeres rendezvényt valósított meg, melynek méltó folytatása 2015. augusztus 24-én, délután 13 óra 30-tól az intézet hálózat névadója - Konfuciusz – szobrának ünnepélyes adományozása és a szobor leleplezése. Az eseményen az adományozó tangshani North China University of Science and Technology Egyetemének vezetői, a Kínai Népköztársaság Magyarországi Nagykövetségének oktatásért felelős első titkára, valamint a Pécsi Tudományegyetem, az Egészségtudományi Kar és a PTE ETK HKO Konfuciusz Intézetének vezetői vesznek részt.

Résztvevők:
Wu Hua első titkár az oktatásért, Kínai Népköztársaság Magyarországi Nagykövetsége
Prof. Dr. Bódis József egyetemi tanár, az MTA doktora, a PTE rektora
Prof. Zhang Yuzhu, elnök, North China Universtity of Science and Technology
Dr. Betlehem József egyetemi docens, a PTE ETK dékánja
Prof. Mao Hong, igazgató PTE HKO Konfuciusz Intézet
Dr. Hegyi Gabriella kutatóprofesszor, stratégiai és fejlesztési vezető, PTE ETK HKO Konfuciusz Intézet
Prof. Wang Zhijiang, a Nemzetközi Együttműködési Osztály igazgatója, North China Universtity of Science and Technology

2015. augusztus 24. 13:30 - 15:30
PTE Egészségtudományi Kar „A” épület Dékáni Tanácsterem (7621 Pécs, Vörösmarty u. 4., I. emelet)
Kapcsolattartó neve:
Dr. Betlehem József