Thienemann Tivadar és a mai szakmai tudományok

Thienemann Tivadar születésének 125. és halálának 30. évfordulója alkalmából a Pécsi Tudományegyetem Irodalomtudományi Doktori Iskolája, Bölcsészettudományi Karának Irodalom Tanszékei és a Kronosz Kiadó tudományos konferenciát szerveznek 2015. október 16-án és 17-én.

A két világháború közötti évtizedek magyar szellemi életének és a szellemtörténeti irányzatnak kiemelkedő képviselője volt Thienemann Tivadar, a pécsi Erzsébet Tudományegyetem professzora, az Irodalomtörténeti alapfogalmak (1931) szerzője, a Minerva folyóirat szerkesztője (1922-1940), aki éveken át a Bölcsészkar dékáni tisztségét is betöltötte. Három és fél évtizedes amerikai emigrációja során adta ki kétkötetes nyelvpszichológiai munkáját, The Interpretation of Language (1973) címmel.

A konferencia előadásai Thienemann Tivadar életművének többféle összefüggését elemzik, tisztelegve a tudós nagyhatású munkássága előtt. A konferencia az ebben az évben a pécsi bölcsészkar irodalom tanszékein kilencedik alkalommal megrendezésre kerülő Thienemann-előadásokhoz is kapcsolódik.

2015. október 16. 14:00 - 2015. október 17. 13:00
Kari Tanácsterem, PTE-BTK (Pécs, Ifjúság u. 6)
Kapcsolattartó neve:
Müller Péter