A terrorizmus kriminológiája a „VI. Kriminologischer Sommerkurs”

A Max-Planck-Institut für ausländisches und internationales Strafrecht (MPI) és a Pécsi Tudományegyetem Állam-és Jogtudományi Kara (PTE ÁJK) a 650 éves egyetemi jubileumi programsorozat felvezető eseményeként rendezi meg a Kriminologischer Sommerkurs-t, mely a terrorizmus elleni küzdelem lehetőségeivel, illetve a potenciális terrorcselekmények megelőzhetőségének kérdéseivel foglakozik.

Az MPI neves szaktekintélyei 2006 óta kétévente osztják meg a bűnügyi tudományok legmodernebb eredményeit Közép-Kelet Európa fiatal kutatóival és gyakorlati jogászaival. Hans-Jörg Albrecht és Korinek László professzorok tudományos kezdeményezése a Sommerkurs – olyan egyedi, különleges és nemzetközi színvonalú rendezvény, melynek a PTE ÁJK mindig nagyon szívesen ad helyet, hiszen ezáltal is fokozódik az egyetemnek a nemzetközi tudományos vérkeringésben való részvétele. Az idei Sommerkurs témája – a terrorizmus kriminológiája – rendkívül aktuális és a jogállami bűnüldözés szempontjából számos kihívást is felvet, hiszen a terrorizmus elleni küzdelemben az állami szervek úgy szeretnének megfigyelni, adatokat gyűjteni bármely gyanús személyről, hogy az mellőzze a bírósági kontrollt.

A nemzetközi tudományos konferencián a résztvevők megismerkedhetnek a jövőre 650 éves egyetemnek a magyar és a közép-európai régióban betöltött tudományfejlesztő, innovatív szerepéről is, valamint megtekinthetik a középkori egyetem régészeti emlékeit is. A rendezvény keretében a külföldi és hazai tudósok köszöntik a 70 éves Korinek László professzort, akadémikust is, akinek pályatársai, tanítványai és barátai emlékkötet is átadnak.

A sajtótájékoztató helyszíne: PTE ÁJK Dékáni Tanácsterem (Pécs, 48-as tér 1., I. emelet)

A sajtótájékoztató időpontja: 2016. május 30. hétfő 11.00 óra

A szervezők szeretettel várják a sajtó képviselőit.

2016. május 30. 11:00
PTE ÁJK Dékáni Tanácsterem