Románia EU elnökségének prioritásai – kerekasztal beszélgetés a pécsi Jogi karon

Marius Gabriel Lazurca Románia magyarországi nagykövete és Takács Szabolcs európai uniós ügyekért felelős államtitkár részvételével, a Nemzetközi Tavasz rendezvénysorozat keretében szervez kerekasztal beszélgetést a PTE Kapcsolati és Nemzetköziesítési Igazgatósága és az ÁJK.

Az Európai Unió Tanácsa az egyik legfontosabb uniós döntéshozó intézmény, amelynek munkáját féléves időszakonként váltakozva az egyes tagállamok irányítják. Az adott elnökségi periódus tevékenységét nagyban befolyásolják az elnöki tisztséget betöltő tagállam által meghatározott prioritások. Az előadáson megismerhetik, hogy a román elnökség mely súlyponti kérdések mentén végzi munkáját, és milyen álláspontot képvisel az Unió előtt álló aktuális kihívások tekintetében.

Marius Gabriel Lazurca 1971. március 15-én született Temesváron. Házas, orvos feleségével Mirelával hat gyermeküket nevelik. Miután szülővárosában tanulmányozta a filológiát, Franciaországban folytatta tanulmányait, az École normale supérieure és a Paris-Sorbonne (Paris IV) egyetemen. 2003-ban a Párizs-Sorbonne Egyetem (Párizs IV) történelem-antropológia szakán doktori fokozatot szerzett. 1997-ben kezdte meg szakmai életútját a Temesvár Nyugati Egyetem egyetemi tanáraként. Számos könyvet és tanulmányt adott ki román, francia és angol nyelven az összehasonlító irodalom és a történelmi antropológia területén. 2006-ban csatlakozott a román diplomáciai szolgálathoz, Románia nagykövete volt a Szentszékben, a Máltai Szuverén Katonai Rendben és a Moldovai Köztársaságban. Marius Gabriel Lazurca Románia magyarországi nagykövete 2016 óta.

Takács Szabolcs európai uniós ügyekért felelős államtitkár. A Pécsi Tudományegyetemen bölcsész, majd jogász diplomát szerzett. 2002-ben az Állam-és Jogtudományi Karon Európa Szakértő MA oklevelet szerzett. 2013-tól biztonságpolitikáért felelős helyettes államtitkár, politikai igazgató, Külgazdasági és Külügyminisztérium. 2012 és 2013 között a globális ügyekért felelős helyettes államtitkárként tevékenykedett, 2011 és 2012 között a Külügyminisztérium Ázsiai és Csendes-óceáni Főosztály vezetője volt. 2005-2009-ig Katarban a Magyar Köztársaság Nagykövetségén első beosztott diplomata. 2002-ben kezdte meg munkáját a Külügyminisztérium Ázsiai és Csendes-óceáni Főosztályán.

Az esemény angol nyelvű!

További információk a Facebook Eseménynél »

2019. március 27. 19:00
PTE ÁJK Holub József előadó (7622 Pécs, 48-as tér)