A PTE-n a Harvard és a Princeton evezősei!

2015. április 25-én a budapesti Műegyetem rakpart megtelik az evezős sportok szerelmeseivel, hiszen a Dunai Regattán a hazai felsőoktatási intézmények sárkányhajós és nyolcpár evezős csapatai mérik össze tudásukat. Rajtuk kívül idén két tengerentúli egység, a Harvard és a Princeton Egyetem legénységei is beszállnak a versenybe.

A Pécsi Tudományegyetem sárkányhajó csapatát lelkes szurkolók, valamint a PTE Brass Band és a PTE Táncegyüttes is buzdítja majd. A táncos csapat ezen felül, tavalyi nagysikerű produkciójuk eredményeként azt a felkérést kapta, hogy idén a két amerikai egyetem cheerleader formációjaként lépjenek színpadra. Tavaly matrózokként, ebben az évben pedig tengerésztiszteknek öltözve törekszenek elkápráztatni a közönséget akrobatikus, élő zenei kíséretet és különféle kellékeket is felvonultató koreográfiájukkal.

E megtisztelő felkérés hatására a két ország nagy múltra visszatekintő egyetemei között fűződik szorosabbra a kapcsolat, hiszen a Pécsi Tudományegyetem Magyarország első egyeteme, a Harvard az USA legrégebbi, míg a Princeton az ott ötödikként alapított egyetem. A versenyt megelőzően a PTE vendégül látja Pécsett az amerikai evezősöket, 2015. április 23-án. Délelőtt 11 órai érkezésüket követően az Egyetem Rektori Hivatalának Szenátusi termében (Pécs, Vasvári P. u. 4.) bepillantást nyerhetnek az intézmény különféle tevékenységeibe. A programra a sajtó képviselőit is szeretettel várják! Ezt követően a vendégek meglátogatják Pécs nevezetességeit, néhány meglepetés produkcióval fűszerezve, és a kötetlen beszélgetés révén közelebbről is megismerkedhetnek az eseményen részt vevő egyetemi hallgatókkal, munkatársakkal.

A közös program várhatóan megalapozza az április 25-én, Budapesten megrendezésre kerülő Dunai Regattán a két amerikai egyetem és a PTE Táncegyüttes pompon csapatának kiváló harmóniáját, és az intézmények közötti akár hosszú távú együttműködés kiépítését is.

2015. április 23. 11:00
PTE Rektori Hivatal (Pécs, Vasvári Pál u. 4.)
Kapcsolattartó neve:
Bánkyné Perjés Beatrix