PTE – Fulbright ösztöndíj ünnepélyes aláírása

A Pécsi Tudományegyetem (PTE) és a budapesti Fulbright Bizottság Fulbright - PTE ösztöndíj létrehozásáról állapodott meg. Az erről szóló szerződést Dr. Bódis József rektor és Dr. Jókay Károly igazgató (Fulbright Bizottság) ünnepélyes keretek között írják alá április 10-én 11 órakor a Rektori Hivatal Szenátusi termében.

A szerződés értelmében a Fulbright Bizottság és a PTE közösen vállalják félévenként egy amerikai oktató/kutató költségeinek a támogatását, aki a Fulbright Programon belül érkezik a PTE-re a 2016/17-es tanévtől.
A Pécsi Tudományegyetem egyik kiemelt stratégiai célkitűzése a nemzetközi oktatási környezet fejlesztése. A PTE ennek szellemében vállalja a Fulbright ösztöndíjjal érkező oktatók jövőbeli támogatását. A pécsi egyetem hosszú évek óta fogad Fulbright ösztöndíjas oktatókat, a most megkötésre kerülő szerződés ugyanakkor célzottan a PTE-re irányítja az amerikai oktatók figyelmét, akik oktatói-kutatói tevékenységük révén tovább erősíthetik a Pécsi Tudományegyetem nemzetközi jellegét. Az ünnepélyes aláíráson részt vesznek a jelenleg Magyarország különböző egyetemein tartózkodó amerikai Fulbright ösztöndíjas oktatók, valamint a PTE korábban Fulbright ösztöndíjat elnyert oktatói is.
2015. április 10. 11:00
PTE Rektori Hivatal (Pécs, Vasvári Pál u. 4.)
Kapcsolattartó neve:
Pozsgai Gyöngyi dr.